خانه » اخبار جهان » مصاحبه جنجالی رئیس جمهور فرانسه با دو روزنامه نگار حرفه ای
مصاحبه جنجالی رئیس جمهور فرانسه با دو روزنامه نگار حرفه ای
مصاحبه جنجالی رئیس جمهور فرانسه با دو روزنامه نگار حرفه ای

مصاحبه جنجالی رئیس جمهور فرانسه با دو روزنامه نگار حرفه ای

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه جنجالی با دو روزنامه نگار حرفه ای از اصلاحات اقتصادی نامحبوب خود دفاع کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، رئیس جمهور فرانسه در دومین مصاحبه تلویزیونی خود طی یک هفته اخیر که با هدف جلب حمایت های اجتماعی از اصلاحات اقتصادی مد نظر دولت صورت می پذیرد، نه مکرون و نه مصاحبه کنندگان نتوانستند طرف مقابل را مقهور کنند.

به رسم مصاحبه با روسای جمهور فرانسه، دو روزنامه نگار معروف سعی داشتند مصاحبه ای چالشی به مناسبت نخستین سالگرد حضور مکرون در قدرت با او برگزار نمایند.

مکرون (Emmanuel Macron) در پاسخ به یکی از خبرنگاران که در خصوص تظاهرات اخیر این کشور سوال کرد، او را به جانبداری و طرفداری از تظاهر کنندگان متهم کرد و این کار موجب گردید تا خبرنگار به وی پاسخ دهد: نه شما معلم ما هستید و نه ما دانش آموز شما.

سیاست اقتصادی رئیس جمهور فرانسه

مکرون در ادامه این مصاحبه بارها به دلیل سیاست اقتصادی طرفدار کسب و کار خود که باعث شده است در بین مخالفان به رئیس جمهور ثروتمندان معروف شود، مورد حمله از سوی روزنامه نگاران قرار گرفت.

مکرون که در مصاحبه با ادوی پلنل، از پایگاه مدیاپارت و پژان ژاک بوردین از رادیو  آر ام سی صحبت می کرد اظهار داشت: واضح است که در خصوص اقدامات دولت در زمینه مالیات بر ثروت عذرخواهی نمی کنم زیرا این پول مجددا در اقتصاد سرمایه گذاری خواهد شد.

در ادامه نیز با بالا گرفتن بحث پس از سوالات در خصوص سیاست های مالیاتی یکی از روزنامه نگاران به مکرون گفت شما به این دلیل سخنان مرا قطع می کنید که برایتان آزاردهنده می باشد. مکرون نیز در پاسخ به سوالات جنجالی گفت: مزخرف گویی را تمام کنید! و در بخش دیگری گفت: شماها قاضی نیستید!

لازم به ذکر است که مکرون در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۶ رقابت خود را به عنوان نامزد حزب مستقل آن مارش برای انتخابات اعلام کرده بود که پس از برگزاری دور اول انتخابات، به دور دوم راه یافته و در نهایت با کسب بیش از شصت و شش درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور جدید فرانسه برگزیده شده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*