خانه » اخبار جهان » تقویت تقاضا برای خرید طلا در پی حملات موشکی علیه سوریه
تقویت تقاضا برای خرید طلا در پی حملات موشکی علیه سوریه
تقویت تقاضا برای خرید طلا در پی حملات موشکی علیه سوریه

تقویت تقاضا برای خرید طلا در پی حملات موشکی علیه سوریه

قیمت طلا در پی حملات موشکی قدرت‌های غربی علیه سوریه در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با تقویت تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی مطمئن افزایش پیدا کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش پیدا کرده و به مبلغ ۱۳۴۷.۸۴ دلار رسید. در بازار آمریکا نیز، هر اونس طلا برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۲ درصد رشد، به ۱۳۵۰.۶۰ دلار رسید.

قیمت طلا در روز چهارشنبه هفته گذشته با تقویت تقاضا برای خرید طلا تحت تاثیر شدت گرفتن تنش‌های ژئوپلیتیکی، ۱.۱ درصد افزایش یافته بود و به بالاترین قیمت از اواسط ژانویه رسید، اما روز پنج شنبه ۱.۳ درصد ریزش کرد با این وجود توانست برای کل هفته حدود ۰.۸ درصد رشد قیمت ثبت کند.

آمریکا، فرانسه و انگلیس روز شنبه ۱۰۵ موشک به سوریه پرتاب کرده و نقاطی را که مدعی بودند تاسیسات تسلیحات شیمیایی در آنجا قرار دارد، به تلافی حمله شیمیایی به دوما که هفتم آوریل به وقوع پیوست، مورد هدف قرار دادند.

دلایل تقویت تقاضا برای خرید طلا

بنابر تحلیل اونس جهانی از سوی برایان لان، یکی از مدیران شرکت گلدسیلور سنترال، قیمت طلا در کوتاه مدت به سوی افزایش متمایل شده است، زیرا این فلز زرد در بحبوحه تنش ها در سوریه، تحریم‌های آمریکا، روسیه و جنگ تجاری، یک دارایی مطمئن به حساب می آید.

با روی کار آمدن ترامپ و جمهوری خواهان جنگ طلب در آمریکا اختلافات موجود بین دو کشور روسیه و آمریکا افزایش یافته است که عوامل دیگری نیز به این تنش ها دامن زده و منطقه خاورمیانه را دچار تنش نموده است. حتی انتخاب ترامپ بر روی روابط اقتصادی و تجاری این کشور با چین نیز تاثیر عمیق داشته است که از آن جمله می توان به افزایش ۲۵ درصدی تعرفه واردات فولاد از چین اشاره نمود.

همچنین بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا امسال تحت تاثیر اختلافات تجاری بین المللی، تنش های ژئوپلیتیکی و نوسان در بازارهای سهام بیش از سه درصد رشد کرده، اما به گفته معامله گران، قیمت اونس جهانی طلا تحت تاثیر انتظارات بالا برای افزایش نرخ های بهره آمریکا همچنان در محدوده قیمت ثابتی مانده است.

تاد کالوین از شرکت آمبروزینو برادرز نیز در گفت و گو با شبکه سی ان بی سی اظهار داشت: تنش‌های ژئوپلتیکی ممکن است قیمت طلا را به محدوده ۱۴۰۰ دلار برساند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حرکت حلزونی یا مارپیچ بازار جهانی طلا در ۳۶ روز کاری گذشته

حرکت حلزونی یا مارپیچ بازار جهانی طلا در ۳۶ روز کاری گذشته

بازار جهانی طلا در ۳۶ روز کاری گذشته به‌گونه‌ای نوسان داشته که از سوی فعالان ...