خانه » اقتصاد دیجیتال » گزارش شرکت خدمات انفورماتیک برای تراکنش در سامانه شتاب، شاپرک و پایا
آمار شرکت خدمات انفورماتیک برای تراکنش در سامانه شتاب، شاپرک و پایا
آمار شرکت خدمات انفورماتیک برای تراکنش در سامانه شتاب، شاپرک و پایا

گزارش شرکت خدمات انفورماتیک برای تراکنش در سامانه شتاب، شاپرک و پایا

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ بیش از ۲۷ میلیارد تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفته است که نشان از رشد ۳۰ درصدی عملکرد این سامانه نسبت به سال قبل از آن دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، سید ابوطالب نجفی بیان نمود: تنها در روز ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ رکورد ۱۶۲ میلیون تراکنش در این سامانه به ثبت رسیده است و در سال گذشته بطور میانگین روزانه ۷۵ میلیون تراکنش در سامانه شتاب ثبت شده است.

نجفی همچنین ضمن بیان اینکه در مجموع ۵۲ میلیون میلیارد ریال نقدینگی در سال گذشته از طریق این سامانه جابجا شده است، توضیح داد: بیشترین سهم تراکنش شتاب به ترتیب متعلق به پایانه های فروش (۶۰%)، خودپردازها (۲۴%)، اینترنت و تلفن همراه بوده است.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خصوص عملکرد سامانه شاپرک نیز گفت: طی سال گذشته ۳۶ میلیارد تراکنش در سامانه شاپرک به ثبت رسید که نشان دهنده رشد ۳۵ درصدی نسبت به سال قبل می باشد.

وی در ادامه افزود: رکورد بیشترین تراکنش در سامانه شاپرک در روز ۲۸ اسفندماه سال ۹۶ با ۲۲۰ میلیون تراکنش به ثبت رسید و بطور میانگین روزانه ۹۸ میلیون تراکنش در این سامانه مدیریت شده، البته باید توجه نمود، اعداد مورد اشاره در سامانه شاپرک شامل تاییدیه های تراکنش ها نیز می باشد.

گزارش شرکت خدمات انفورماتیک از تراکنش ها

وی ضمن بیان این مطلب که در مجموع ۱۷ میلیون میلیارد ریال نقدینگی در سامانه شاپرک جابجا شده تصریح کرد: بیشترین سهم تراکنش شاپرک به ترتیب مربوط  به پایانه فروش (۸۸%)، تلفن همراه (۹%) و اینترنت (۳%) بوده است.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در ادامه از سامانه چکاوک به عنوان یک سامانه مهم حاکمیتی در جابجایی نقدینگی در کشور اشاره کرده و تصریح نمود: در سال گذشته ۱۲۲ میلیون چک به مبلغ ۲۳ میلیون میلیارد ریال در سامانه چکاوک مدیریت شده که به لحاظ مبلغ ۲۶ درصد رشد یافته است.

نجفی اظهار داشت: بیشترین رکورد تبادل چک را مربوط به روز ۲۶ اسفند ۹۶ بوده است که در این روز یک میلیون و ۵۹۰ هزار چک در سامانه چکاوک مدیریت شد و بطور میانگین روزانه ۴۲۰ هزار چک در این سامانه تبادل شده است.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در ادامه گزارش خود درباره عملکرد سامانه پایا در سال گذشته نیز گفت: جابجایی نقدینگی ۲۳ میلیون میلیارد ریالی در این سامانه انجام گرفته که در مجموع ۲ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تراکنش پایا در سال ۹۶ مدیریت شده است و رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک همچنین ساتنا را بعنوان یکی دیگر از سامانه های حاکمیتی تحت مدیریت این شرکت نام برده و بیان داشت: ۳۴۳ میلیون میلیارد ریال نقدینگی از طریق ۱۱ میلیون تراکنش ساتنا در سال گذشته صورت گرفته که حاکی از رشد ۱۸ درصدی می باشد. بطور میانگین ۳۸ هزار تراکنش در روزهای کاری در سامانه ساتنا مدیریت شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*