خانه » اخبار جهان » کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به گذشته
کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به گذشته
کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به گذشته

کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به گذشته

آمارهای منتشر شده توسط گمرک کره جنوبی نشان دهنده آن است که میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به سال گذشته میلادی حدود ۳۹٫۳ درصد کاهش یافته است.

همچنین به گزارش رویترز، میزان واردات نفت خام کره جنوبی در ماه مارس از ایران در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته نزدیک ۴۰ درصد کاهش  یافت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، بر اساس آمارهای گمرک، در ماه مارس پنجمین کشور وارد کننده نفت جهان، ۱٫۳۷ میلیون تن نفت معادل ۳۲۴ هزار و ۶۱۲ بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲٫۲۶ میلیون تن بود. البته این زمان میزان واردات این کشور از ایران رکورد زده بود.

کره جنوبی یکی از بزرگترین مشتریان نفت کشورمان است که میعانات گازی یا نفت بسیار فوق العاده سبک خریداری می کند اما در آمارهایی که به تازگی منتشر شده است نوع نفت خریداری شده توسط کره جنوبی مشخص نیست.

بر اساس این گزارش رسمی سئول به رغم تلاش کشورهای خاورمیانه برای بازگرداندن خریداران با ارائه تخفیف قیمتی، میزان خرید خود را از نفت ایران در ماه اخیر نسبت به سال گذشته کاهش داده است.

دلایل کاهش میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران

رویترز همچنین نوشته است که خریداران میعانات گازی کره جنوبی به دنبال این هستند که منابع خرید خود را متنوع تر نمایند چرا که می ترسند  آمریکا در آینده تحریم های جدید علیه ایران را وضع کند.

لازم به ذکر است تحریم هایی که علیه ایران در طی سال های گذشته به بهانه های هسته ای صورت گرفته بود با توافق برجام رو به کاهش بوده است ولی با اقدامات و سخنان جدید ترامپ شایعاتی درباره شروع دوباره تحریم ها به گوش می رسد البته در این بین حمله به سوریه توسط کشورهای آمریکا و برخی کشورها بر تنش ها در منطقه خاورمیانه افزوده است.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میزان واردات کره جنوبی از ایران ۳۹٫۴ درصد کاهش و به ۳٫۴۵ میلیون تن معادل ۲۸۰ هزار و  ۷۳۶ بشکه در روز رسیده و این در حالی است که این رقم در سال گذشته ۵٫۶۹ میلیون تن بود.

به طور کلی میزان واردات کره جنوبی در ماه مارس ۱۰٫۹۱ میلیون تن معادل ۲٫۵۸ میلیون بشکه در روز بود که کاهش ۱۴ درصدی را تجربه کرده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ساز و کار مالی انتقال پول با ایران همزمان با آغاز تحریم های آمریکا در ۱۳ آبان

ساز و کار مالی انتقال پول با ایران همزمان با آغاز تحریم های آمریکا در ۱۳ آبان

نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس اظهار کرد: بر اساس گزارشی که وزیر امور خارجه ارائه ...