خانه » سایر » احتمال کمبود آب در اصفهان بر اساس اظهارات حسینعلی حاجی دلیگانی
احتمال کمبود آب در اصفهان بر اساس اظهارات حسینعلی حاجی دلیگانی
احتمال کمبود آب در اصفهان بر اساس اظهارات حسینعلی حاجی دلیگانی

احتمال کمبود آب در اصفهان بر اساس اظهارات حسینعلی حاجی دلیگانی

حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار داشت: پنج میلیون نفر از مرداد ماه آب خوردن در اصفهان ندارند، ۴۲۰ میلیون مترمکعب آب شرب مورد نیاز می باشد اما در حال حاضر تنها ۱۰۰ میلیون آب پشت سدها موجود است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، حسینعلی حاجی دلیگانی طی تذکر شفاهی در پایان جلسه علنی امروز، اعلام نمود: در تاریخ ۲۲ بهمن سال گذشته بنده با نکته ای مهم در مورد آب آشامیدنی اصفهان مطرح نمودم و اداره مجلس که با شما بود، گفتید تا وزیر کشور جلسه ستاد بحران کشور را برای این موضوع تشکیل دهد.

همچنین در تاریخ ۲۹ بهمن سال گذشته پیشنهاد شد تا کمیسیون امنیت ملی و انرژی سفری را به استان برای رسیدگی به وضعیت بحرانی فعلی ایجاد شده داشته باشد اما علیرغم این تذکرات در این خصوص اقدامی انجام نگرفته است و فقط رییس مجلس جلسه‌ای را تشکیل دادند.

اظهارات حسینعلی حاجی دلیگانی در مورد کمبود آب

وی ادامه داد: پنج میلیون نفر از مرداد ماه به بعد آب خوردن در اصفهان ندارند یعنی ۴۲۰ میلیون متر مکعب آب شرب مورد نیاز است ولی در حال حاضر تنها ۱۰۰ میلیون پشت سدها وجود دارد و اگر ۲۰۰ میلیون هم نذورات آسمانی باشد ۱۲۰ میلیون کمبود آب خواهیم داشت و از این بابت جای نگرانی وجود دارد و که تنها راه برون‌رفت از این مشکل متوقف سازی برداشت حدود ۲۵۰ میلیون آب غیرشرب در طول زاینده‌رود می باشد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس همچنین بیان داشت: امروز پنج میلیون نفر تشنه هستند. امروز از شهرهای مختلف تماس گرفتند و گفتند که آب چاه ها که کیفیت مناسبی را ندارند بر روی شبکه قرار دارند البته استاندار محترم اقدامات خوبی انجام داده است ولی با پنج میلیون نفر تشنه چه کاری می توان انجام داد. وضعیت اضطراری است، خواهشا دستور دهید که آقای رییس‌جمهور جلسه ای را به فوریت تشکیل دهند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

  1. مشکل اصلی فاجعه آب است .نگذارید فاجعه خشکسالی آب اصفهان به بحران امنیتی تبدیل شود.سو مدیریت خاتمی در انتقال اب به یزد و سو مدیریت احمدی نژاد در مجوز برداشت اب بی حساب و بی توجهی روحانی فاجعه شده .رهبری ورود کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*