خانه » سایر » پرداخت تسهیلات بیشتر برای حمایت از کالای داخلی به مردم و تولیدکنندگان
پرداخت تسهیلات بیشتر برای حمایت از کالای داخلی به مردم و تولیدکنندگان
پرداخت تسهیلات بیشتر برای حمایت از کالای داخلی به مردم و تولیدکنندگان

پرداخت تسهیلات بیشتر برای حمایت از کالای داخلی به مردم و تولیدکنندگان

احمد حمزه نماینده مردم شهرستانهای کهنوج، قلعه گنج، رودبارجنوب، منوجان و فاریاب در مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: دولت برای حمایت از کالای داخلی به مردم و کسانی که در امر تولید فعالیت می کنند ،تسهیلات بیشتری اعطا نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین ، در روز یکشنبه این نماینده مجلس در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به شعار سال و اهمیت حمایت از تولید ملی بین داشت: برای تحقق این شعار به نظر می رسد نخستین گروهی که باید از تولید ایرانی و کالای ایرانی حمایت کند، حاکمیت می باشد.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که بخش های مختلف حاکمیت در حمایت از کالای ایرانی وظیفه سنگینی به عهده دارند، افزود: مجلس شورای اسلامی با تدوین قوانین مناسب می تواند برای تسهیل امر سرمایه گذاری و یا آسان کردن صدور مجوزها در جهت حمایت از تولید داخلی گام بردارد.

حمایت از کالای داخلی از اهداف مهم

وی همچنین تاکید نمود دولت تسهیلات لازم را برای تولید کننده ها فراهم نماید و در این مسیر، نیروی انتظامی هم از ورود کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری کرده و اجازه ندهد این کالاها به راحتی وارد کشور شود.

این نماینده مجلس در خانه ملت بیان داشت: دولت در مرحله نخست روند سرمایه گذاری و تولید را در داخل آسان کند و تسهیلاتی را برای خرید کالای ایرانی در اختیار مردم قرار دهد.

وی همچنین افزود: نباید به دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی اجازه خرید کالای خارجی و غیر ایرانی داده شود و توجه شود که مصرف های ادارات به طور کامل از کالاهای ایرانی باشد مگر اینکه مشابه داخلی وجود نداشته باشد.

حمزه تصریح نمود: در شرایط فعلی، تولید کننده ها نیز چندین رسالت مهم را بر عهده دارند که از آن جمله می توان به تولید کالای با کیفیت در کشور اشاره نمود که این کالاها بتوانند با مشابه خارجی خود رقابت کنند.

وی همچنین ضمن اشاره به اینکه مردم علاقه مند هستند کالای به روز و با کیفیت خریداری کنند، اظهار داشت: تولید کننده ها نیز باید هزینه های تبلیغ را بپردازند تا مردم مطلع شوند که کالای مورد نیاز آنها در کشور خودمان تولید می شود.

مقام معظم رهبری بر اساس شرایط جامعه و با توجه به روند نامگذاری سال ها، امسال را به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری نمودند که با توجه به این نامگذاری ضرورت استفاده از کالای ایرانی چه در زمینه حمایت از تولید داخلی و چه در زمینه اشتغال بیش از پیش آشکار شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*