خانه » خودرو و حمل و نقل » رشد سفر با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در ایان تعطیلات نوروز امسال
رشد سفر با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در ایان تعطیلات نوروز امسال
رشد سفر با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در ایان تعطیلات نوروز امسال

رشد سفر با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در ایان تعطیلات نوروز امسال

بر اساس اظهارات رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ایام نوروز حدود شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از هم‌وطنان با ۶١۶ هزار سرویس سفر و با استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابجا شدند که در تعداد سفر نسبت به سال گذشته ۴ درصد رشد اتفاق افتاده است.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از ایسنا، عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان از ورود حدود ۴٢ میلیون وسیله نقلیه به شهرها و خروج همین تعداد از شهرها از زمان آغاز سفرهای نوروزی در کشور اطلاع داده و افزود: آمارهای استخراج‌شده از سامانه‌های تردد شمار نشان دهنده آن است که در طرح نوروزی امسال ١٣ درصد افزایش تردد در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل رخ داده و تجزیه‌وتحلیل این آمارها برای برنامه‌ریزی‌های آتی به مسئولین کشور و سازمان جهت تصمیم‌سازی و برنامه‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

رشد ۴ درصدی استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی

این مقام مسئول بیشترین تعداد جابجایی را برای ایام نوروز در استان‌های البرز، تهران، قزوین، مازندران، گیلان و خراسان رضوی ذکر نموده و ادامه داد: بیشترین حجم تردد که در سامانه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این ایام نوروز برای روز ٧ فروردین ثبت شده است.

حسن نیا در ادامه اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز حدود ۶ میلیون و چهارصد هزار نفر از هم‌وطنان با ۶١۶ هزار سرویس سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابجا شدند که در تعداد سفر نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش ثبت شده است. همچنین در مدت اجرای طرح نوروزی یک‌میلیون و ١۶٠ هزار مسافر از طریق پایانه های مرزی جاده‌ای ورود و خروج داشتند که ۴٧/٨ درصد از این تعداد ورودی و ۵٢/٢ درصد خروجی را با بیشترین تردد از مرزهای مهران، بازرگان، شلمچه، رازی و آستارا ثبت گردیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این مطلب که تا بازگشت کامل هم‌وطنان از سفرها به شهرهای محل زندگی خود تا چند روز آینده همکاران ستادی و استانی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌ویژه راهداران و مسئولین بخش حمل‌ونقل جاده‌ای همچنان در آمادگی کامل می باشند، گفت: ادامه همکاری و همراهی هم‌وطنان عزیز برای مدیریت سفرهای خود و به‌طور خاص رانندگان برای صبوری و رانندگی با آرامش و باحوصله همچنان مورد انتظار بوده و امید است سفرهای خاطره‌انگیز و بهره‌مندی از لذت سفر برای تمامی مسافران در این ایام ثبت و ضبط شده باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*