خانه » سایر » کاهش ۱۰ درصدی تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در شهر تهران
کاهش 10 درصدی تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در شهر تهران
کاهش ۱۰ درصدی تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در شهر تهران

کاهش ۱۰ درصدی تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در شهر تهران

رییس اتحادیه مشاوران املاک شهر تهران بیان داشت: در ۲۵ روز نخست اسفندماه ۱۳۹۶ تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۰ درصد کاهش یافته است.

مصطفی قلی خسروی اظهار داشت: از یکم تا بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۹۶ تعداد ۱۲ هزار و ۸۴۸ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران امضا شده است و این قراردادها نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۰ درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه افزود: درخصوص قراردادهای اجاره نیز در ۲۵ روز ابتدای اسفندماه ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۱ هزار و ۳۷۸ مورد اجاره‌نامه در شهر تهران ثبت شده که از کاهش ۲۸ درصدی نسبت به مشابه سال ۱۳۹۵ حکایت دارد.

دیگر آمار تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن

همچنین رییس اتحادیه مشاوران املاک تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن کل کشور در ۲۵ روز ابتدای اسفندماه ۱۳۹۶ را ۴۷ هزار و ۲۸۶ مورد عنوان نموده و ادامه داد: آمار قراردادهای خرید و فروش املاک کل کشور افزایش ۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن نشان می‌دهد.

خسروی افزون کرد: بازار اجاره در کل کشور با کاهش در اسفندماه مواجه شده است. در ۲۵ روز ابتدای اسفندماه ۳۵ هزار و ۵۸۴ قرارداد اجاره در کل کشور به ثبت رسیده که نسبت به همین مدت در سال قبل از آن ۲۲ درصد افت کرده است.

 بر اساس آخرین آمار به دست آمده از بازار مسکن شهر تهران، در بهمن ماه که از سوی بانک مرکزی ارایه شد تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۸.۴ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷.۷ درصد نشان داد.

همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۱ و ۲۲.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. لازم به ذکر است آمار اسفندماه بانک مرکزی هنوز ارایه نشده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*