خانه » اخبار جهان » امنیت سیستم عامل اندروید همانند امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS
امنیت سیستم عامل اندروید همانند امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS
امنیت سیستم عامل اندروید همانند امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS

امنیت سیستم عامل اندروید همانند امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS

گوگل در تازه‌ترین گزارش سالانه خود در خصوص امنیت سیستم عامل اندروید ، اظهار نمود امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS است. به گزارش وب سایت phonearena، گوگل که یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی زمان حاضر، در چهارمین گزارش سالانه خود در مورد بررسی امنیت سیستم عامل اندروید اعلام نمود که یادگیری ماشینی که در سرویس‌های مختلف گوگل به کار گرفته شده است، تا حد بسیار زیادی جلوی نفوذ بدافزارها و نصب و دانلود اپلیکیشن های آلوده و مخرب را گرفته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، همچنین این شرکت در ماه مه سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی گوگل پلی پروتکت ( google play protect) را به منظور برقراری امنیت بیشتر در فروشگاه آنلاین و اینترنتی خود، پلی استور، توسعه و ارائه داده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی گوگل در این گزارش ۵۶ صفحه ای، یادگیری ماشینی بکارگرفته شده در گوگل ۶۰.۳ درصد از ضریب نفوذ بدافزارهای اپلیکیشن های اندرویدی را با شناسایی نرم افزارهای آلوده به بدافزار کاسته و بنابر ادعای شرکت گوگل، این رقم همچنان در حال افزایش است.

گزارش گوگل از امنیت سیستم عامل اندروید

گوگل در ادامه برای پاسخ به آن دسته از افرادی که تصور می کنند امنیت سایبری سیتسم عامل اندروید از رقیب آن یعنی سیستم عامل iOS  اپل بسیار ضعیف تر و آسیب پذیرتر است، با اشاره به آمار و ارقام در سالهای گذشته، این ادعا را رد نموده به گونه ای که در سال ۲۰۱۶ احتمال دانلود و نصب یک اپلیکیشن آلوده ۰.۰۴ درصد بود اما در سال ۲۰۱۷ این عدد به کمتر از ۰.۰۲ درصد کاهش یافته است و این خود به وضوح نشان دهنده تلاش چشمگیر گوگل برای افزایش ضریب امنیت اندروید می باشد.

در حال حاضر حدود دو میلیارد کاربر گوشی هوشمند از سیتسم عامل اندروید استفاده می کنند که حالا گوگل با ارائه گزارش امنیتی سالانه خود سعی دارد از نگرانی های اخیر کاربران و طرفدارانش بکاهد.

همچنین در این گزارش همچنین اشاره شده است: تعداد وصله های نرم افزاری و امنیتی گوگل در سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی ۳۰ درصد رشد و افزایش داشته که البته متخصصان ما همواره در تلاش مستمری هستند تا رو به روز به امنیت این سیستم عامل محبوب و پرطرفدار افزوده شود.

همانطور که از این گزارش و لحن گوگل پیداست، این شرکت از وضعیت کنونی امنیت سیستم عامل خود رضایت بالایی دارد و باور دارد که از این لحاظ پا به پای همتای خود یعنی سیستم عامل iOS به پیش آمده و چیزی از امنیت آن کم ندارد.

کد تخفیف