خانه » اخبار جهان » احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک در صدر اخبار انرژی جهان قرار گرفت
احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک در صدر اخبار انرژی جهان قرار گرفت
احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک در صدر اخبار انرژی جهان قرار گرفت

احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک در صدر اخبار انرژی جهان قرار گرفت

احتمال افزایش تعداد اعضای اوپک ، ابراز تمایل تولیدکنندگان جهانی شیل به ادامه مذاکرات با اعضای اوپک، امضای توافق نفتی ادنوک و انی و برنامه مصر برای برگزاری مناقصه واگذاری امتیاز اکتشاف نفت در دریای سرخ از مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

اسپوتنیک، محمد بارکیندو دبیرکل سازمان اوپک، نشست اخیر نمایندگان این سازمان و ابرشرکت های شیل آمریکا و کانادا را بسیار مطلوب خواند و گفتمان های انجام شده را صادقانه و صریح ارزیابی کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، بارکیندو از ابراز تمایل تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا و کانادا برای ادامه مذاکرات در حوزه انرژی خبر داد و گفت: این رایزنی ها فراتر از موضوع توازن بازار ادامه خواهد داشت، زیرا تمام صنعت انرژی را در بر می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، گابریل باگا اوبیانگ لیما وزیر صنعت، معدن و انرژی گینه استوایی اعلام کرد که سه کشور کنگو، چاد و مالزی به دنبال پیوستن به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هستند.

احتمال بالای افزایش تعداد اعضای اوپک

اوبیانگ به نقل از مقام های اوپک اعلام کرد که اعضای احتمالی جدید باید تعهدات بین المللی این سازمان را در راستای توافق کاهش تولید بپذیرند. اکنون اوپک در حال ارزیابی درخواست کشورهای یادشده برای پیوستن به این سازمان است.

به گزارش رویترز، شرکت ملی نفت ابوظبی، ادنوک، اعلام کرد که یک قرارداد ۴۰ ساله با شرکت انی ایتالیا امضا کرده که به موجب آن ۱۰ درصد از سهام امتیاز اکتشاف و تولید از میدان نفتی فراساحلی ام شیف و نصر و ۵ درصد از سهام اکتشاف و برداشت از میدان زاکوم را به ارزش کلی ۹۰۰ میلیون دلار به این شرکت واگذار کرده است.

به گفته ادنوک، این نخستین بار است که یک شرکت انرژی ایتالیایی حق امتیاز اکتشاف و برداشت نفت و گاز در میدان های نفتی ابوظبی را به دست می آورد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم واردات نفت ایران توسط هند در صورت واگذار نکردن امتیازات خاص

عدم واردات نفت ایران توسط هند در صورت واگذار نکردن امتیازات خاص

مقامات هند در موضعی جسورانه اعلام نمودند، درصورتیکه ایران در توسعه میدان گازی فرزاد بی ...