خانه » عمومی اقتصاد » درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها بیشتر از درآمد حاصل از صادرات نفت
درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها بیشتر از درآمد حاصل از صادرات نفت
درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها بیشتر از درآمد حاصل از صادرات نفت

درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها بیشتر از درآمد حاصل از صادرات نفت

براساس تازه ‌ترین آمارهای منتشره از منابع رسمی از تراز بودجه دولت در ۱۰ ماهه امسال میزان درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها ۷۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بیشتر از درآمد حاصل از صادرات نفت و فرآورده های نفتی بوده است.

درآمدهای بودجه ای دولت از محل درآمدها، واگذاری دارایی های سرمایه ای و واگذاری دارایی های مالی حاصل می شود که بنا بر آمارهای رسمی منتشره توسط بانک مرکزی از ابتدای امسال تا پایان دی ماه دولت یک تریلیون و ۹۸ هزار و یکصد میلیارد ریال از ردیف درآمدها درآمد کسب کرده است که از این رقم سهم درآمدهای مالیاتی ۷۹۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و سهم سایر درآمدها که به دریافت حقوق و عوارض دولتی اختصاص دارد، ۳۰۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بوده است.

افزایش درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، از ردیف واگذاری دارایی های سرمایه ای، دولت ۷۲۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در ۱۰ ماهه امسال درآمد کسب کرده که ازین میزان سهم منابع حاصل از صادرات نفت و فرآورده های نفتی از این رقم ۷۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است و سه هزار و یکصد میلیارد ریال نیز به منابع حاصل از فروش اموال منقول و غیرمنقول اختصاص یافته است.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است مجموع درآمد دولت در ۱۰ ماهه نخست امسال از محل واگذاری دارایی های مالی که به انتشار و فروش اوراق مشارکت دولتی، اسناد خزانه و دیگر اوراق مالی اختصاص دارد، در ۱۰ ماهه امسال ۶۰۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.

همچنین در بخش هزینه های دولت، بر اساس آمار رسمی در ۱۰ ماهه امسال یک تریلیون و ۸۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بابت پرداخت های جاری هزینه شده و سهم پرداخت های عمرانی ۲۹۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بوده است. دولت در این مدت ۲۷۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز برای تملک دارایی های مالی که امسال سر رسید شده بود، پرداخت کرده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*