خانه » اخبار جهان » هیچ مشکلی برای پرداخت پول نفت ایران از سوی هند وجود ندارد
هیچ مشکلی برای پرداخت پول نفت ایران از سوی هند وجود ندارد
هیچ مشکلی برای پرداخت پول نفت ایران از سوی هند وجود ندارد

هیچ مشکلی برای پرداخت پول نفت ایران از سوی هند وجود ندارد

بنا بر اظهارات کاردار سفارت هند در ایران هیچ مشکلی برای پرداخت پول نفت ایران از سوی هند وجود ندارد و بعد از تحریم‌ها تمام بدهی‌های مالی هند به ایران پرداخت شده است.

دوش اوتام امروز در جمع خبرنگاران در مراسم افتتاح نمایشگاه سورس، گفت: در سفری که روحانی رئیس جمهور ایران به هند داشتند توافق شد تا دولت هند مبلغ ۸۵ میلیون دلار برای توسعه بندر چابهار اختصاص دهد و یک خط اعتباری ۱۵۰ میلیون دلاری برای توسعه این بندر علاوه بر مبلغ مذکور اختصاص داده شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، کاردار سفارت هند افزود: بندر چابهار یک فرصت بسیار مناسب تجاری برای ایران و هند محسوب می‌شود و این بندر تجارت با افغانستان و آسیای میانه را تسریع می‌کند.

پرداخت پول نفت ایران از سوی هند

وی با اشاره به تجارت ۱۲٫۸ میلیارد دلاری ایران و هند در سال گذشته، گفت: بخش انرژی در روابط تجاری دوجانبه دو کشور بسیار اهمیت دارد. اوتام بیان داشت: حدود ۲۷٫۱ میلیون تن نفت خام از ایران به هند سال ۲۰۱۷ صادر شد که این میزان معادل ۹ میلیارد دلار است.

کاردار سفارت هند در ایران اظهار داشت: همچنین در سفر روحانی به هند تاکید شد تا سرمایه‌گذاران هندی در بخش نفت و انرژی به ایران بیایند و وی از این موضوع استقبال کرد و دو کشور تلاش دارند تا همکاری‌های بخش انرژی را افزایش دهند.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص بدهی‌های نفتی ایران به هند، بیان داشت: تمام بدهی‌های مالی هند بابت خرید نفت که در زمان تحریم‌ها اتفاق افتاده بود پرداخت شده است.

اوتام اظهار داشت: بعد از برداشته شدن تحریم‌ها هیچ مشکلی در پرداخت پول نفت ایران از طرف هند وجود ندارد و الان دولت هند پول نفت را به ایران پرداخت می‌کند.

وی بیان داشت:‌در خصوص پول تجارت غیرنفتی یوکوبانک هند در ایران دفتری دارد که ۶ بانک ایرانی با این بانک همکاری مالی دارند و پرداخت‌ها از این طریق صورت می‌گیرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*