خانه » اخبار جهان » رتبه ۴۱ ایران در رتبه بندی درآمد دولتها برای سال ۲۰۱۷ بر اساس آمار رسمی
رتبه 41 ایران در رتبه بندی درآمد دولتها برای سال 2017 بر اساس آمار رسمی
رتبه ۴۱ ایران در رتبه بندی درآمد دولتها برای سال ۲۰۱۷ بر اساس آمار رسمی

رتبه ۴۱ ایران در رتبه بندی درآمد دولتها برای سال ۲۰۱۷ بر اساس آمار رسمی

درآمد دولتها در هر سال می تواند تصویری از توانایی آنها در اجرای پروژه های زیرساختی و تامین نیازهای جاری کشور را نشان دهد. از طرف دیگر نمادی از بزرگی و عملکرد اقتصادی کشور نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل مطالعه روی میزان درآمد دولت‌ها در بودجه سالانه اهمیت زیادی دارد و می تواند اطلاعات خوبی در اختیار فعالان اقتصادی و تحلیل‌گران قرار دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رتبه آنلاین، در میان ۲۱۲ کشور دنیا  در سال ۲۰۱۶ میلادی امریکا بالاترین درآمد دولتی را دردنیا داشت. در این سال درآمد دولت امریکا برابر با ۵۷۳۱میلیارد و ۶۲۷ میلیون دلار  معادل ۵ تریلیون و ۷۳۱ میلیارد و ۶۲۷ میلیون دلاربود و قدرت دولت این کشور در اجرای سیاستهای اقتصادی و پروژه های زیر ساختی مختلف در این کشور بسیار بالا بوده است.

ادامه فهرست رتبه بندی درآمد دولتها

چین دومین کشوراین فهرست از نظر بزرگی درآمد دولت بود و مبلغ درآمد دولت این کشور در سال ۲۰۱۶ به ۳۱۷۷ میلیارد و ۲۵۲ میلیون دلار رسید. چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا است ولی درآمد دولت این کشور در سال مورد مطالعه تقریبا نصف درآمد امریکا بوده است.البته مقایسه درآمد دو دولت با توجه به وسعت دو کشور و جمعیت آنها نیز می تواند تایید دیگری بربالا بودن میزان درآمد دولت کشور امریکا باشد.

سومین کشور در رده بندی کشورهای دارای بالاترین درآمد دولتی،ژاپن است  و کشورهای آلمان  و فرانسه در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند.

در رده بندی دولتهای پردرآمد در سال ۲۰۱۶ میلادی، کشور سوییس جایگاه ۱۸،ترکیه جایگاه ۲۰، روسیه جایگاه ۲۲، عربستان جایگاه ۲۳و امارات جایگاه ۳۰ را داشته است.

ایران چهل و یکمین کشور این فهرست است و درآمد دولت در سال ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۶۵۸۷۰ میلیون دلار اعلام شده است. کشورهایی که از نظر درآمد دولتی شرایطی شبیه ایران دارندعبارتند از کشورهای لهستان و نیوزیلند و پرو و مصر. درآمد دولت عراق در سال ۲۰۱۶ برابر با ۵۲۴۳۰ میلیون دلار و درآمد دولت پاکستان برابر با ۴۱۷۷۰ میلیون دلار بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*