خانه » اخبار جهان » رو به رشد بودن روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی از دولت یازدهم تا کنون
رو به رشد بودن روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی از دولت یازدهم تا کنون
رو به رشد بودن روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی از دولت یازدهم تا کنون

رو به رشد بودن روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی از دولت یازدهم تا کنون

بر اساس بیانات وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه روند جذب سرمایه‌گذاری خارجی رو به رشد است و برای رشد ۸ درصدی پایدار نیازمند ۱۸۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری هستیم.

محمد شریعتمداری امروز در حاشیه هفدهمین همایش حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با اشاره به ایجاد دفتری تحت عنوان جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این دفتر در طول سال ۱۳۹۶ فعالیت مستمری داشته و حدود ۱٫۹ میلیارد دلار سرمایه‌های خارجی به صورت سرمایه‌گذاری FDI برای فعالیت‌های تولیدی با تصویب شورای عالی سرمایه‌گذاری جذب کرد.

جذب سرمایه‌گذاری خارجی در دولت دوازدهم

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس ، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از دولت یازدهم تاکنون ۹٫۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری مصوب به تصویب شورای عالی سرمایه گذاری رسیده است گفت: از مجموع ۲۴۴ طرح سرمایه‌گذاری ۴۰ طرح به بهره برداری سیده و بقیه در مراحل مختلف اجرا هستند و فقط یک طرح بازگشتی بوده و از سرمایه گذاری منصرف شده است.

وی بیان داشت: این موارد نشان می‌دهد که سیاست‌های متخذه دولت در جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور و همچنین جذب سرمایه‌های خارجی روند رو به جلویی را در پیش گرفته است.

شریعتمداری افزود: برای رشد ۸ درصدی پایدار نیازمند ۱۸۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری هستیم که بخشی از آن از منابعی که خود کشور تولید می‌کند و بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی که برای دسترسی به هدف ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در سال در بخش صنعت باید کارها و سرمایه‌گذاری گسترده‌تری انجام شود.

وی با اشاره به واردات تخم‌مرغ گفت: این تصمیم در راستای تنظیم بازار توسط وزارت جهاد کشاورزی پس از بروز آنفلوانزای مرغی و از بین رفتن گله‌های مرغ تخم‌گذار صورت گرفت و در شرایطی که کمبود کالایی در بازار ایجاد می‌شود لازم است، تا با اقدامات به موقع برای تعادل قیمت بازار را با سیاست‌های اجرایی مختلف کنترل کرد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش امنیت در داخل کشور و اصلاح بوروکراسی برای جذب سرمایه خارجی

افزایش امنیت در داخل کشور و اصلاح بوروکراسی برای جذب سرمایه خارجی

افزایش امنیت در داخل کشور، قیام بوروکراسی و اصلاح آن از جمله موارد مورد نیاز ...