خانه » بازرگانی » خروج دولت از بنگاه‌داری تنها راه ممکن برای نجات اقتصاد کشور
خروج دولت از بنگاه‌داری تنها راه ممکن برای نجات اقتصاد کشور
خروج دولت از بنگاه‌داری تنها راه ممکن برای نجات اقتصاد کشور

خروج دولت از بنگاه‌داری تنها راه ممکن برای نجات اقتصاد کشور

طبق بیانات رییس اتاق اصناف ایران، با وجود گام‌های بلندی که تاکنون در جهت پیشرفت برداشته‌ایم، توانسته‌ایم دولت را مجاب کنیم که از بنگاه‌داری خارج شود چون برای نجات اقتصاد کشور راهی جز این نداریم که واگذاری به مردم را در دستور کار خود قرار دهیم.

علی فاضلی امروز در حاشیه یازدهمین اجلاس دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران اظهار داشت: همه ما بر عملکرد بسیاری از دستگاه‌ها ایراد داریم. البته باید در نظر داشت آنچه که در باب انتقادات گفته می‌شود، باید با زبان ملایم ولی مقتدر بیان شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه حداقل بیش از ۷۰ درصد مشکلات ما در مساله اماکن‌ حل شده و ۳۰ درصد باقی مانده را نیز باید حل کنیم، عنوان کرد: آنچه که به عنوان ابزار در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی از سوی مجلس باید هدفگذاری شود مورد هدف قرار نگرفت و فرمان‌های مقام معظم رهبری ۸ سال است که در باب اقتصاد مقاومتی بر زمین مانده است.

جلوگیری از حرکت دولت به سمت بنگاه‌داری

فاضلی افزود: بنده این موارد را در جهت تضعیف مجموعه قوا عرض نکردم بلکه در جهت تقویت وضعیت موجود آن را عنوان کردم. امروز کشور به اتحاد و صبر نیاز دارد و با این می‌توان دست دشمن را از کشور خود کوتاه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه توسعه ششم بسیار تلاش کردیم که دولت به سمت بنگاه‌داری و بنگاه‌محوری حرکت نکند و برای اولین بار، اتاق اصناف ایران در تدوین برنامه توسعه ششم به همراه دو اتاق دیگر در کمیته‌های مشترک حضور پیدا کند که این امر بسیار خوبی بود اما در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به دلیل آنکه نماینده ما حضور نداشت، متاسفانه با پیشنهاد یک نماینده یک ماده در برنامه توسعه ششم بر علیه اصناف در صنعت گردشگری لحاظ شد.

رییس اتاق اصناف ایران اضافه کرد: همچنین در بخش مالیات بر ارزش افزوده ما تمام معایب موجود در اتاق اصناف را از طریق خود مردم احصا کردیم و در حال حاضر به دنبال رفع آن هستیم.

فاضلی تصریح کرد: در اجلاس‌های گذشته عنوان کردم حق سرک‌کشی به حساب مردم را نداریم زیرا این امر سبب فرار سرمایه شده و کارآفرین دیگر به ما تکیه نخواهد کرد. خوشبختانه اتاق اصناف توانست تمام این معضلات را رفع کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*