خانه » اخبار جهان » سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم نامه همکاری
سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم نامه همکاری
سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم نامه همکاری

سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم نامه همکاری

سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم نامه همکاری با مقامات این کشور می‌تواند فرصتی مناسب برای آغاز فصل جدیدی از روابط اقتصادی و تجاری با یکی از اقتصادهای نوظهور جهان باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، سفر رئیس جمهوری ایران به هند احتمالا مهمترین سفر خارجی رئیس خارجی رئیس جمهوری در دولت دوازدهم به شمار می رود.

روحانی در یک سفره سه روزه با اهداف توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور روز جمعه وارد هندوستان شد که مورد استقبال مردم این کشور و مقامات بلند پایه هندوستان قرار گفت.

نتایج سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان

این سفر از جهت همکاری های جدید اقتصادی و سیاسی حایز اهمیت بود. طی این سفر ۱۵ سند و تفاهم نامه همکاری میان دو کشور به امضا رسید.

موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، یادداشت تفاهم لغو روادید سیاسی، یادداشت تفاهم مدیریت موقت فاز اول بندر چابهار، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و اداره پست هند،  موافقتنامه معاضدت قضایی در امور مدنی و تجاری، یادداشت تفاهم همکاری اتاق بازرگانی ایران با اتاق بازرگانی فیکی و یادداشت تفاهم اتاق بازرگانی ایران با اتاق بازرگانی پی. اچ. دی. چمبر از جمله مهمترین این تفاهم نامه ها هستند که میان رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر هندوستان به امضا رسید.

به طور کلی روابط تجاری و اقتصادی ایران و هند در دوران پسا تحریم و پسا برجام در بخش های رقابتی گسترش یافت هیات های زیادی از بخش دولتی و بخش خصوصی در رفت و آمد و تعامل بودند هر چند در زمان تحریم ها هم روابط ایران و هند متوقف نماند و هند یکی از اصلی ترین مقاصد صادرات نفت ایران بود چرا که در دوره تحریم هند از کشور‌هایی بود که محدودیت کمتری برای واردات نفت از ایران اعمال کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*