خانه » اخبار جهان » رونق دوباره در بازار ارزهای دیجیتال بعد از نزول شدید هفته های گذشته
رونق دوباره در بازار ارزهای دیجیتال بعد از نزول شدید هفته های گذشته
رونق دوباره در بازار ارزهای دیجیتال بعد از نزول شدید هفته های گذشته

رونق دوباره در بازار ارزهای دیجیتال بعد از نزول شدید هفته های گذشته

بعد از نزول قیمت ارزهای دیجیتال طی دو هفته گذشته ، نشانه‌ها حکایت از آن دارد که رونق بار دیگر به این بازار برگشته است. در حال حاضر بیت‌ کوین به عنوان باارزش ‌ترین سکه مجازی، با قیمت ۹ هزار دلار معامله می شود که نسبت به روز گذشته افزایش ۱۲ درصدی داشته است.

ارزش اتریوم به عنوان دومین سکه مجازی دنیا نیز با افزایش ۱۳ درصدی به ۹۰۵ دلار رسیده است . اما نمودارها نشان می دهد که ریپل به عنوان سومین ارز دیجیتال جهان هم اکنون ارزشی برابر با ۱٫۲۵ دلار دارد که افزایش ۵۹ درصدی نسبت به روز گذشته داشته است و این موضوع باعث شده تا نظر تحلیلگران ، به جهش های این ارز دیجیتال جلب شود.

اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فن آوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیر متمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند. اتریوم هم مانند بیت کوین می تواند به عنوان ارز دسته بندی شود اما کاربردهای اتریوم بسیار متفاوت است. مانند بیت کوین، اتریوم هم یک بلاک چین توزیع شده عمومی است.

بازار ارزهای دیجیتال در رونق

اگر چه تفاوت های فنی زیادی بین این دو وجود دارد اما مهمترین تفاوت این دو اهداف و قابلیت هاست. بیت کوین یک برنامه کاربردی خاص از فناوری بلاک چین است. در واقع بیت کوین با هدف یک سیستم پرداخت جهانی، همتا به همتا و غیرمتمرکز ایجاد شده است. شبکه پرداخت ریپل (RippleNet) و ارز دیجیتال ریپل (Ripple XRP) در سال ۲۰۱۲ معرفی شدند.

ریپل نت به بانک ها و موسسات بزرگ متصل می ‌شود و انتقال پول یا سایر دارایی ها را می توان در بستر شبکه انجام داد. تمام تراکنش ها در دفترغیرمترکز ریپل (XRP Ledger) ثبت می شوند.

ارز ریپل یا به اختصار XRP، ارز مورد استفاده برای انجام تراکنش ها در شبکه ریپل است. ریپل به منظور تسهیل پرداخت های آنلاین به وجود آمد. هر تراکنش در ریپل حداکثر پس از فقط چهار ثانیه انجام می شود. برای مقایسه، بهتر می توان سرعت تراکنش ها را با شبکه اتریوم و بیت کوین مقایسه کرد.

در اتریوم انجام یک تراکنش حداقل دو دقیقه طول می‌کشد. در بیت کوین این زمان ممکن است نسبت به ترافیک شبکه تا بیش از پنج ساعت هم برسد. در سیستم های سنتی شاید پرداخت ها فوری به نظر برسد، اما در واقع انتقال پول اصلی بین بانک ها، سه الی هفت روز زمان نیاز دارد.

پیش از این نیز کارشناسان پیش بینی می کردند که رکود در بازار سکه های مجازی مقطعی باشد و رونق دوباره به این بازار بر گردد. البته کارشناسان همچنان توصیه می کنند که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نشود ، زیرا پول های مجازی از پشتوانه مناسبی برخوردار نیستند و ممکن است تنها در چند ساعت ارزش آنها به نصف برسد و آسیب زیادی بر سرمایه گذاران وارد کند

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*