خانه » اخبار جهان » سود سالانه دو برابری شرکت BP به مدد افزایش قیمت جهانی نفت
سود سالانه دو برابری شرکت BP به مدد افزایش قیمت جهانی نفت
سود سالانه دو برابری شرکت BP به مدد افزایش قیمت جهانی نفت

سود سالانه دو برابری شرکت BP به مدد افزایش قیمت جهانی نفت

سود سالانه شرکت BP به مدد افزایش قیمت جهانی نفت، در سال ۲۰۱۷ بیش از دو برابر افزایش یافت. این غول نفتی ۶.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ سود کرد که در مقایسه با ۲.۶ میلیارد دلار در سال پیش از آن افزایش داشت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، باب دادلی، مدیرعامل شرکت BP سال ۲۰۱۷ را یکی از قویترین سال‌ها در تاریخ معاصر این شرکت توصیف کرد. این شرکت هفت میدان نفتی و گازی جدید در سال ۲۰۱۷ گشود و تولید نفتش با ۱۲ درصد رشد، به ۲.۴۷ میلیون بشکه در روز رسید.

شرکت BP هفته گذشته اعلام کرده بود که امیدوار است تولید نفت دریای شمال با اجرای پروژه‌های مختلف تا سال ۲۰۲۰ دو برابر شده و به ۲۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

رکورد سود سالانه شرکت BP

مدیرعامل شرکت BP در این باره گفت: ما وارد دومین سال از برنامه پنج ساله خود شده‌ایم و به میزان فزاینده‌ای مطمئن هستیم که می‌توانیم در تمام بخش‌های فعالیت خود به رشد دست پیدا کردیم و جریان نقدینگی و سود سهامداران را تا سال ۲۰۲۱ و پس از آن بهبود بخشیم.

سود سه ماهه چهارم شرکت BP به ۲.۱ میلیارد دلار در مقایسه با ۴۰۰ میلیون دلار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ افزایش یافت. شرکت‌های نفتی از افزایش قیمت‌های نفت رونق گرفته اند.

قیمت نفت اوایل ژانویه برای نخستین بار از دسامبر سال ۲۰۱۴ به ۷۰ دلار در هر بشکه صعود کرد. قیمت ها از اواخر سال ۲۰۱۶ که اعضای اوپک تلاش هماهنگی را برای محدود کردن عرضه آغاز کردند، روند رو به رشدی پیدا کرد.

شرکت BP پس از فاجعه لکه نفتی دیپ واتر هوریزون که سال ۲۰۱۰ در خلیج مکزیکو روی داد، سال‌ها روند احیا را سپری میکرد. در انفجاری که معادل ۴.۹ میلیون بشکه نفت را وارد خلیج مکزیکو کرد، یازده نفر کشته و ۱۷ نفر مجروح شدند.

بر اساس گزارش شبکه بی بی سی، مجموع هزینه این فاجعه برای شرکت BP به بیش از ۶۰ میلیارد دلار رسید و این شرکت ناچار شد برای پرداخت این خسارت، دارایی‌های خود را به فروش رساند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم واردات نفت ایران توسط هند در صورت واگذار نکردن امتیازات خاص

عدم واردات نفت ایران توسط هند در صورت واگذار نکردن امتیازات خاص

مقامات هند در موضعی جسورانه اعلام نمودند، درصورتیکه ایران در توسعه میدان گازی فرزاد بی ...