خانه » بورس،ارز، سکه » اطلاعیه شرکت پتروشیمی زاگرس درباره تغییر پیش ‌آمده در درآمد هر سهم
اطلاعیه شرکت پتروشیمی زاگرس درباره تغییر پیش ‌آمده در درآمد هر سهم
اطلاعیه شرکت پتروشیمی زاگرس درباره تغییر پیش ‌آمده در درآمد هر سهم

اطلاعیه شرکت پتروشیمی زاگرس درباره تغییر پیش ‌آمده در درآمد هر سهم

به گزارش آی آر اقتصاد، شرکت پتروشیمی زاگرس طی اطلاعیه‌ ای در رابطه با تغییر با اهمیت پیش ‌آمده در درآمد هر سهم خود شفا‌ف ‌سازی کرد.

به منظور توانمندسازی شرکت برای رقابت در بازارهای جهانی و همچنین با توجه به وجود منابع غنی گاز در منطقه پارس جنوبی و موقعیت استراتژیک منطقه، زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی، تملیک و مجتمع تولیدی این شرکت در بندر عسلویه احداث گردید.

فاز اول از سال ۱۳۸۰ آغاز و با ظرفیت سالیانه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تن متانول گرید AA در سال ۱۳۸۵ پایان یافت. با خاتمه عملیات اجرایی فاز دوم در سال ۱۳۸۸، شرکت پتروشیمی زاگرس با ظرفیت تولید سالانه سه میلیون و سیصد هزار تن در زمره پنج شرکت بزرگ تولید کننده این محصول در دنیا قرار گرفت.

دلایل تعدیل سود شرکت پتروشیمی زاگرس

نماد شرکت پتروشیمی زاگرس به منظور افشای اطلاعات با اهمیت متوقف شد. این شرکت در گزارش شفاف‌سازی،  سود خالص پیش‌بینی شده خود را از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان افزایش داد. «زاگرس»  ۳ دلیل اصلی برای این رشد سود خالص عنوان کرده است:

۱-    افزایش نرخ فروش متانول صادراتی که ناشی از افزایش نرخ جهانی متانول (افزایش ۵ درصدی نرخ متانول)

۲-    افزایش نرخ تبدیل ارز (شرکت در ابتدای سال نرخ دلار را ۴۰۳۷۵ ریال منظور کرده بود که در گزارش جدید این نرخ را به ۴۳۰۰۰ ریال افزایش داده است)

۳-    افزایش ۳ درصدی تولید متانول و افزایش ۲۶ درصدی فروش بخار

 شرکت در گزارش ضمیمه اعلام کرده است که افزایش قیمت تمام شده نسبت به پیش‌بینی قبلی به دلیل افزایش پیش‌بینی ۵ درصدی تولید و همچنین افزایش نرخ گاز خوراک و یوتیلیتی مصرفی به دلیل افزایش نرخ تبدیل ارز می‌باشد.

همچنین نرخ هزینه حمل ۴۰ دلار در نظر گرفته شده است که نسبت به پیش‌بینی اولیه تغییری نداشته و همچنین افزایش هزینه‌های فروش و اداری عمدتا به دلیل افزایش مقدار متانول صادراتی و همچنین افزایش نرخ تبدیل ارز نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی است.

در قسمت دیگر از این گزارش آمده است که دو میلیارد و ۲۲۴ میلیون تومان هزینه بهره تسهیلاتی دریافتی از بانک ملت در طول سال جاری تسویه شده است. از طرفی دیگر مبلغ شش میلیارد و پانصد میلیون تومان خالص درامدهای متفرقه از محل سود سپرده‌های بانکی در سال ۹۶ پیش‌بینی شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*