خانه » بازرگانی » صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرکات آذربایجان شرقی
صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرکات آذربایجان شرقی
صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرکات آذربایجان شرقی

صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرکات آذربایجان شرقی

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیرکل گمرک تبریز با اشاره به صادرات بیش از یک میلیارد دلار کالا از استان در سال جاری اعلام کرد: صادرات انواع کالا از مبادی گمرکی استان در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۱ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، علی اصغر عباس‌زاده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در مدت سپری شده سال جاری یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۴۷ تن کالا به ارزش یک میلیارد و شش میلیون و ۴۶ هزار و ۹۲۳ دلار از طریق مبادی گمرکی استان صادر شده است.

وی افزون کرد: صادرات کالا از مبادی گمرکی استان در مدت یاد شده نسبت به ‌مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی افزایش ۲۸ درصدی و از نظر ارزش دلاری افزایش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

جزئیات صادرات از گمرکات آذربایجان شرقی

عباس زاده، عمده اقلام صادراتی از طریق مبادی گمرکی استان را شامل مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، میوه‌های خوراکی، مرکبات، سوخت‌های معدنی، روغن‌های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آن‌ها، فرآورده‌های غلات همچون آرد، نشاسته، قند و شکر و شیرینی، ماشین آلات، کاکائو و فرآورده‌های آن، شیشه و مصنوعات شیشه‌ای، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد و چدن آهن و فولاد اعلام کرد.

وی گفت: این کالاها به بیش از ۱۰۱ کشور جهان از جمله عراق، ترکیه، گرجستان، افغانستان، ارمنستان، ایتالیا، پاکستان، روسیه، ایتالیا، بلغارستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش ۹ درصدی واردات به استان در ۱۰ ماه سال جاری، اظهار کرد: در این مدت ۴۰۸ هزار و ۷۲۱ تن کالا به ارزش ۸۷۲ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۱۸۸ دلار از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است که از لحاظ وزن شش درصد و از حیث ارزش دلاری ۹ درصد کاهش نشان می دهد.

عباس زاده خاطرنشان کرد: عمده کالاهای وارده شامل ماشین آلات وسایل مکانیکی و اجزاء و قطعات آن‌ها، چوب و اشیاء چوبی و زغال چوب، توتون و تنباکو، کاغذ و مقوا و اشیای ساخته شده از خمیر کاغذ، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، گوشت و احشای خوراکی، مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره و فرآورده‌های خوراکی است.

وی گفت: این کالاها از ۸۹ کشور مختلف دنیا و بطور عمده از کشورهای ترکیه، آلمان، چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، گرجستان، ارمنستان، ژاپن، سوئد و جمهوری کره از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است .

 

 

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*