خانه » صنعت و معدن » سمت و سوی سرمایه‌گذاری به سوی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی
سمت و سوی سرمایه‌گذاری به سوی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی
سمت و سوی سرمایه‌گذاری به سوی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی

سمت و سوی سرمایه‌گذاری به سوی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی

سمت و سوی سرمایه‌گذاری صنعتی تا نیمه پاییز سال جاری از افزایش حدود ۴۶ درصدی پیش‌بینی سرمایه در گروه‌های صنعتی مختلف حکایت دارد.

براساس آمار اعلام شده در ۸ ماه منتهی به آبان سال جاری مجموع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای ۱۲هزار و ۱۸۱ فقره جواز تاسیس صادره، بالغ بر یک میلیون و ۲۸۴ هزار میلیارد ریال بوده است. داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که بالاترین سهم پیش‌بینی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی به گروه ساخت مواد و محصولات شیمیایی با سهم ۴/ ۲۰ درصد از کل گروه‌های صنعتی اختصاص داده است.

پس از گروه ساخت مواد و محصولات شیمیایی، گروه‌های ساخت فلزات اساسی، ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت کک و فرآورده‌های حاصل از نفت و محصولات غذایی و انواع آشامیدنی‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده را به خود اختصاص داده‌اند و در رده‌های دوم تا پنجم صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران قرار گرفتند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، اما اشتغال پیش‌بینی‌ شده برای جوازهای تاسیس صادره نیز در ۸ ماه منتهی به آبان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز رشد بیش از ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد، به‌طوری که در این مدت در مجموع ۲۷۹ هزار و ۸۹۸ نفر شغل برای ۱۲هزار و ۱۸۱ فقره جواز تاسیس صادره پیش‌بینی شده است

رونق سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی

با توجه به آمار اعلام شده گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت فلزات اساسی، ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت کک و فرآورده‌های حاصل از نفت و محصولات غذایی و انواع آشامیدنی ها گروه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شوند.

به‌طوری که برای گروه ساخت مواد و محصولات شیمیایی در مدت زمان مذکور بالغ بر ۲۶۱ هزار میلیارد ریال سرمایه پیش‌بینی شده است، ‌مجموع مجوزهای صادره برای این گروه برابر با ۱۰۹۹ فقره بوده و اشتغال پیش‌بینی شده برای این گروه نیز برابر با ۲۹ هزار و ۲۴۵ نفر است.

برای گروه ساخت فلزات اساسی نیز در مدت زمان مورد بررسی در مجموع ۴۷۱ فقره جواز تاسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری حدود ۱۵۵ هزار میلیارد ریالی صادر شده است. سومین گروه سرمایه‌پذیر در مدت زمان مورد بررسی نیز به گروه ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک اختصاص داشته به‌طوری که در مدت زمان مورد بررسی برای این گروه ۱۱۷۷ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری حدود ۱۵۴ هزار میلیارد ریالی صادر شده است.

ساخت کک و فرآورده‌های حاصل از نفت نیز با اخذ ۱۳۰ فقره جواز تاسیس و پیش‌بینی بیش از ۱۳۶ هزار میلیارد ریال سرمایه در جایگاه چهارم صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

اما گروه محصولات غذایی و انواع آشامیدنی‌ها نیز که براساس آمار اعلام شده در ۸ ماه منتهی به آبان سال جاری با اخذ ۱۸۶۵ فقره جواز تاسیس بیشترین تعداد جوازهای تاسیس صادره را به خود اختصاص داده است. در مدت زمان مورد بررسی نیز پیش‌بینی سرمایه برای این گروه بالغ بر ۱۱۰هزار میلیارد ریال است و در جایگاه پنجم در میان صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران قرار گرفت.

 

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*