خانه » بازرگانی » دیدار رئیس اتاق اصناف و رئیس اتاق ایران برای بررسی مسائل روز اقتصادی
دیدار رئیس اتاق اصناف و رئیس اتاق ایران برای بررسی مسائل روز اقتصادی
دیدار رئیس اتاق اصناف و رئیس اتاق ایران برای بررسی مسائل روز اقتصادی

دیدار رئیس اتاق اصناف و رئیس اتاق ایران برای بررسی مسائل روز اقتصادی

رئیس اتاق اصناف و رئیس اتاق ایران برای بررسی مسائل روز اقتصادی کشور از جمله بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در این دیدار با تاکید بر ضرورت اعمال دیدگاه‌های بخش خصوصی در تصمیمات اقتصادی،‌ اظهار داشت: طبق قانون بهبود محیط کسب و کار، قبل از هر تصمیم‌گری در دولت باید نظر بخش خصوصی پرسیده شود. بنابراین این انتظار وجود دارد که قوای سه‌گانه در تصمیم‌گیری‌های خود بخش‌خصوصی را مد نظر قرار دهند.

در جریان این دیدا، غلامحسین شافعی از تلاش‌های صادقانه علی فاضلی رئیس اتاق اصناف صمیمانه تقدیر و ابراز امیدواری کرد که با همکاری مشترک اتاق‌های ایران و اصناف، فضای کسب و کار برای فعالان اقتصادی بهبود یابد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور با اشاره به همکاری اتاق‌های سه‌گانه گفت: بخش غیر دولتی تلاش می‌کند با ایجاد هماهنگی‌های لازم، شرایط را برای ارائه مشاوره مطلوب به قوای سه‌گانه مهیا سازد. در این زمینه اتاق ایران و اتاق اصناف همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند.

جزئیات دیدار رئیس اتاق اصناف و رئیس اتاق ایران

رئیس اتاق ایران معتقد است که با انسجام در بخش خصوصی و داشتن صدای واحد در بخش غیردولتی، می‌توان اثرگذاری بیشتری در تصمیم‌سازی‌ها و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی داشت.

غلامحسین شافعی سخنگوی سه‌اتاق معتقد است که ایجاد اتحاد میان تشکل‌های بزرگ بخش‌خصوصی به یکپارچگی بخش غیردولتی انجامیده است.

او توسعه متوازن منطقه‌ای را به عنوان یکی از برنامه‌ها و اهداف دبیرخانه مشترک سه اتاق دانست و گفت: سه اتاق تلاش می‌کنند تا یک نسخه واحد از مرکز برای تمام استان‌ها پیچیده نشود بلکه با توجه به شرایط و اولویت‌های هر منطقه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری انجام شود.

رئیس اتاق ایران تصریح کرد: دولت نظرات بخش غیردولتی را می‌شنود اما متاسفانه همه آنها را مورد توجه قرار نمی‌دهد. بخش غیردولتی خواستار استقلال بیشتر استانداران است.

رئیس اتاق ایران، بخش بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی را مکمل بخش اصناف و تعاون دانست. او از روسای اتاق اصناف و تعاون برای همراهی در مسیر اتحاد بخش خصوصی تقدیر کرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*