خانه » عمومی اقتصاد » واکنش وزیر نفت به گزارش تفریغ بودجه ۹۵ و فروش گاز ۱۸ هزار میلیاردی
واکنش وزیر نفت به گزارش تفریغ بودجه 95 و فروش گاز 18 هزار میلیاردی
واکنش وزیر نفت به گزارش تفریغ بودجه ۹۵ و فروش گاز ۱۸ هزار میلیاردی

واکنش وزیر نفت به گزارش تفریغ بودجه ۹۵ و فروش گاز ۱۸ هزار میلیاردی

وزیر نفت در واکنش به گزارش تفریغ بودجه ۹۵ اظهار داشت: از کل فروش گاز که ۱۷ هزار و۸۰۰ میلیارد تومان بود ۸ هزار میلیارد تومان به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها واریز شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، بیژن نامدار زنگنه در نشست خبری مشترک با محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: اگر قرار باشد که ۱۱ هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیارد دیگر واریز شود به علاوه دستمزد و هزینه ها، باید رقم نزدیک ۳۰ هزار میلیارد تومان باشد.

وی افزون کرد: این ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، وقتی که با رقم هدفمندی یارانه ها جمع شود از کل درآمد بالاتر می رود، بنابراین مابقی امورات وزارت نفت از کجا تامین شده است.

وی ادامه داد: نمی‌شود گفت که ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول در شرکتی مانده است و واریز نشده باشد و باید این سوال را پرسید که کجا خرج شده است.

گزارش تفریغ بودجه در بخش صادرات گاز

زنگنه گفت: تمام منابع هدفمندی یارانه ها پرداخت شده است و در عین حال هم ۹ هزار میلیارد تومان هزینه های جاری شرکت ملی گاز است، بنابراین تعجب می کنیم که چرا این عدد در گزارش دیوان محاسبات آمده است.

وی همچنین اشاره کرد: بنابراین دیوان محاسبات بگوید که چرا این محاسبات را کرده است، همه پول شرکت گاز روشن و شفاف است و آن که به هدفمندی واریز شده و آن که خود هزینه کرده است، مشخص است.

وی گفت: اشتباه اینکه این رقم از کجا آمده است، ممکن است که صفری اضافه گفته باشند یا اشتباهی در اعلام اعداد داشته باشد.

وی درباره عدم واریز برخی وجوه از سوی شرکت ملی نفت ایران نیز توضیح داد، واریز وجه خوراک پتروشیمی ها باید تهاتر می‌شد که این اجازه را از ستاد تدابیر ویژه اقتصادی از سوی شورای امنیت ملی هر سال داشته ایم.

زنگنه افزود: این مربوط به سال ۹۲ تا ۹۵ است که هر سال این کار می‌شد که ما بنزین وارد می کردیم و از محل درآمد حاصل از خوراک میعانات گازی که به پتروشیمی ها داده می شده، پول آن پرداخت می‌شده است؛ بنابراین این مجوز قانونی بوده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صادرات به کشور عراق به عنوان دومین مقصد صادراتی ایران

صادرات به کشور عراق به عنوان دومین مقصد صادراتی ایران

ایران در شش‌ماهه نخست امسال ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار صادرات به کشور عراق ...