خانه » سایر » منتفی شدن بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور
منتفی شدن بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور
منتفی شدن بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور

منتفی شدن بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور

بر پایه گفته های نماینده مردم ساری و میان درود در مجلس، بحث انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی منتفی و در لایحه بودجه نیز ردیفی برای آن در نظر گرفته نشده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، علی‌اصغر یوسف نژاد صبح شنبه در نشست با خبرنگاران در ساری، درباره انتقال آب دریای خزر بابیان اینکه در بودجه ردیفی برای این طرح در نظر گرفته نشده است بیان داشت: موضوع انتقال آب دریای خزر منتفی است و اگر کسی بخواهد چنین نکته‌ای را پیگیری کند، نمایندگان مازندران، استیضاح وزیر را پیگیری خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه مردم مقابل انتقال طرح آب دریای خزر خواهند ایستاد گفت: فکر نمی‌کنم که دولت یا وزارتخانه‌ای در مقابل چنین مسئله‌ای برابر مردم قرار گیرد.

عدم تخصیص ردیف بودجه به انتقال آب دریای خزر

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس درباره افزایش مالیات بابیان اینکه افزایش مالیات به نسبت تورم تغییر چندانی نیافته و از ۱۱۶ هزار میلیارد تومان به ۱۲۸ هزار میلیارد تومان رسیده است گفت: اخذ این مالیات در شرایط کنونی بسیار سخت است.

وی افزود: اگر امکانان جایگزین منابع دیگری به‌جای مالیات وجود داشت بهتر بود زیرابه گروه‌های اثرگذار جامعه کمک می‌شد و از دیگر راهکارها این بود که قیمت نفت را به ۶۰ دلار در بشکه افزایش دهیم و از این طریق ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع تأمین می‌شد.

وی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌ها، قیمت نفت در سال آینده حدود ۵۵ دلار در هر بشکه است و چون تصمیم داریم در بودجه انحراف نباشد، رقم ۵۵ دلار در بشکه مصوب شد.

یوسف نژاد به فرار مالیاتی اشاره و اضافه کرد: به دولت توصیه‌شده تا پوشش مالیاتی جدید را بکار گیرند تا گروه‌های جدید مالیاتی شناسایی شود.

وی شمار پروژه نیمه‌کاره استان را حدود سه هزار طرح اعلام کرد و خواستار برنامه‌ریزی برای این طرح شد. سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس درباره حذف بودجه مؤسسات فرهنگی گفت: بودجه مؤسسات فرهنگی غیرمجاز حذف می‌شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*