خانه » سایر » ثبت کمترین میزان بارندگی طی۵۰ سال اخیر در برخی نقاط کشور
ثبت کمترین میزان بارندگی طی۵۰ سال اخیر در برخی نقاط کشور
ثبت کمترین میزان بارندگی طی۵۰ سال اخیر در برخی نقاط کشور

ثبت کمترین میزان بارندگی طی۵۰ سال اخیر در برخی نقاط کشور

وزیر نیرو با اشاره به شرایط بارندگی در کشور اظهار داشت: در برخی نقاط کشور مانند فلات مرکزی کشور کمترین میزان بارندگی در ۵۰ سال اخیر را تجربه کرده ایم.

جیره‌بندی آب با توجه به بحران آب در ایران به یک مسئلهٔ مهم تبدیل شده‌است. در تابستان سال ۱۳۹۴ آب در چند شهر از جمله نوشهر و بندرعباس، برخی شهرهای استان فارس و همچنین صدها روستا جیره‌بندی شد.

بر اساس آمارهای موجود و در شرایط کنونی حجم منابع آب ذخیره شده در پشت سدهای استان تهران از جمله لتیان، ماملو و نمرود که غالباً به مصرف شرب می رسد با کاهش حجمی معادل ۱۶ میلیون متر مکعب رو به رو است و انتظار برای جبران این کمبود در ماه های آینده نیز چندان واقعی به نظر نمی رسد.

کمترین میزان بارندگی برای کشور

وقتی سخن از بحران آب و کاهش شدید بارندگی ها می شود، اشاره به آمار و رقم های موجود برای تشریح وضعیت خطرناک پیش رو کفایت نمی کند و آنچه در این میان مهم تر از مسائل دیگر است، همان تلاش برای مدیریت و ساماندهی منابع آب برای تأمین حداقل های مصرف شرب، کشاورزی و صنعت مناطق مختلف کشور است.

رضا اردکانیان ، با اشاره به کاهش بارندگی در سال ۹۶ در خصوص وضعیت آب شرب در سال آینده بیان داشت: با کمک مردم در سال آینده به گونه ای عمل می کنیم تا آب شرب جیره بندی نشود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، وی با اشاره به میزان بارندگی در سال جاری، گفت: هر سال میزان بارندگی را با دوره های مختلف مقایسه می کنیم، بر همین اساس میزان بارندگی در سال جاری و به ویژه در سه ماه و نیم گذشته کمترین میزان بارندگی در ۴۷ سال گذشته بود.

اردکانیان در خصوص میزان بارندگی در فلات مرکزی ایران، اظهارداشت: در برخی نقاط کشور مانند فلات مرکزی کشور کمترین میزان بارندگی در ۵۰ سال اخیر را تجربه کرده ایم.

 

وزیر با اشاره به تلاش وزارت نیرو تاکید کرد: در نظر داریم با برنامه ریزی کمبود آب و بارش را مدیریت کنیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*