خانه » سایر » عدم رضایت کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی و بروکراسی پیچیده
عدم رضایت کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی و بروکراسی پیچیده
عدم رضایت کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی و بروکراسی پیچیده

عدم رضایت کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی و بروکراسی پیچیده

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، دست کم در چند سال اخیر کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی رضایت چندانی نداشته اند و انتقاداتی را متوجه عملکرد دولت در این زمینه می کنند. آنها می گویند که قوانین دست و پاگیر و بوروکراسی پیچیده اداری از یک سو و کم توجهی بودجه به مقوله کارآفرینی از سوی دیگر، موانع جدی را پیش پایشان می گذارد.

فعالان اقتصادی و کارآفرینان معتقدند که دولت یازدهم وارث مشکلاتی از دولت های نهم و دهم بود که هموار کردن و رساندن شرایط به یک سطح منطقی مناسب برای شروع و ارتقای فعالیت‌ها را زمان‌بر و سرمایه‌ بر کرده بود و هر چند که در مورد کارآفرینی اقداماتی انجام شد، اما کافی نبود.

از همین رو پیش از آغاز به کار دولت دوازدهم و معرفی کابینه، کارآفرینان و فعالان اقتصادی تاکید داشتند که رییس جمهور کابینه ای کارآفرین را معرفی و تعیین کند. البته این خواسته تا حدود زیادی محقق نشد و حالا انتظار کارآفرینان این است که بودجه سال آینده نگاه جدی تری به مقوله کارآفرینی داشته باشد و حمایت هایی را از این موضوع انجام دهد.

بودجه ۹۷ به نفع کارآفرینان نیست

هر چند که برخی از نمایندگان مجلس معتقدند که در لایحه بودجه سال ۹۷ نگاه خوبی به مقوله کارآفرینی وجود ندارد و انتظاراتی که در این خصوص وجود دارد، آنطور که باید و شاید لحاظ نشده است.

در همین رابطه شهاب الدین بی مقدار، رییس فراکسیون کار و کارآفرینی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین می گوید: در تبصره ۱۸ لایحه بودجه، به نوعی مقوله کارآفرینی و اشتغال به این صورت دیده شده بود که دولت پیشنهاد داده بود از محل افزایش قیمت حامل های انرژی برای کارآفرینی هزینه شود که این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق رای نیاورد.

بی مقدار با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل اصلی کشور بیکاری است، اظهار می دارد: ما باید مردم را توجیه کنیم و با آنها راحت صحبت کنیم، زیرا مشکل اصلی کشور بیکاری است و بیکاری زمانی کاهش می یابد که سرمایه گذاری انجام شود و سرمایه گذاری هم زمانی انجام می شود که توجیه داشته باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ارسال پیش نویس لایحه بودجه سال ۹۷ مشتمل بر ۲۲ تبصره به هیات وزیران

ارسال پیش نویس لایحه بودجه سال ۹۷ مشتمل بر ۲۲ تبصره به هیات وزیران

بنا بر اظهارات سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه، پیش نویس لایحه بودجه ...