خانه » سایر » منابع مالیاتی در سال آینده بر اساس پیش بینی ۱۲۸ هزار میلیارد تومان
منابع مالیاتی در سال آینده بر اساس پیش بینی 128 هزار میلیارد تومان
منابع مالیاتی در سال آینده بر اساس پیش بینی ۱۲۸ هزار میلیارد تومان

منابع مالیاتی در سال آینده بر اساس پیش بینی ۱۲۸ هزار میلیارد تومان

سخنگوی دولت با بیان اینکه مالیاتی که سال آینده بر اساس پیش بینی رشد ۸ درصدی برای چشم انداز بیست ساله ۱۴۰۴ است، ۱۰۵ هزار میلیارد تومان است، اظهار داشت: کل منابع مالیاتی در سال آینده ۱۲۸ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی که در سالن مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما ضمن تاکید بر اینکه اهداف این گردهمایی تبیین،تقدیر و توسعه است، بیان کرد: نخستین دفاعی که از همزاد اقتصاد مقاومتی یعنی مدیریت جهادی می‌توانیم داشته باشیم این است که این شیوه مدیریتی عینا علمی است.

رشد منابع مالیاتی در سال آینده

وی با اشاره به اینکه سوق مدیریتی از علمی، به نیروی انسانی و بعد مدیریت مشارکتی است خاطر نشان کرد: مالیاتی که سال آینده بر اساس پیش بینی رشد ۸ درصدی برای چشم انداز بیست ساله ۱۴۰۴ است، ۱۰۵ هزار میلیارد تومان است که اگر رقم ۲۳ هزار میلیارد حقوق گمرکی را نیز به آن اضافه کنیم کل منابع مالیاتی در سال آینده ۱۲۸ هزار میلیارد تومان است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: چیزی حدود ۱۰۱ هزار میلیارد تومان هم می‌خواهیم با ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه با قیمت ۵۵ دلار با ۳۵۰۰ تومان نرخ تسهیل می‌خواهیم برای ۳۶۵ روز سال این را هم تصویب کنیم.

نوبخت با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام بیان داشت: ۴ هزار میلیارد تومان هم پروژه‌های نیمه تمام داریم، تعدادی هم ساختمان‌های دولتی داریم که همه اینها را هم جمع بزنیم می‌شود، ۱۰۶ هزار میلیارد تومان، این دارایی‌های مالی و اوراق مشارکتی هم چیزی حدود ۴۶ تا ۴۷ هزار میلیارد تومان و همه این منابع ما ۳۴۸ هزار میلیارد تومان می شود که لایحه ای تنظیم و تقدیم مجلس کردیم.

وی اضافه کرد این دقیقا همین رقمی است که در سال جاری هم منایع ما همین قدر است، پس نهایتا پول بیشتری از امسال نداریم، رشد ۸ درصدی جزو تعهداتی است که به مقام معظم رهبری داده‌ایم و باید بتوانیم این رشد را تسهیل کنیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*