خانه » اخبار جهان » افزایش تولید نفت ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ مطابق اعلام وزیر نفت این کشور
افزایش تولید نفت ونزوئلا در سال 2018 مطابق اعلام وزیر نفت این کشور
افزایش تولید نفت ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ مطابق اعلام وزیر نفت این کشور

افزایش تولید نفت ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ مطابق اعلام وزیر نفت این کشور

مطابق اعلام وزیر نفت ونزوئلا ، این کشور تولید نفت خود را در سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز می رساند.

پترولئوس دی ونزوئلا یا شرکت نفت ونزوئلا ، شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا است، که فعالیت‌هایی از قبیل اکتشاف، استخراج، پالایش و صادرات نفت خام و گاز طبیعی در این کشور را بر عهده دارد. این شرکت بطور متوسط روزانه ۳٫۳ میلیون بشکه نفت خام تولید می‌نماید.

از زمان تاسیس آن در ۱ ژانویه ۱۹۷۶ و با ملی شدن صنعت نفت در ونزوئلا، شرکت پترولئوس دی ونزوئلا تحت نظارت وزارت انرژی ونزوئلا، پنجمین صادرکننده نفت جهان بشمار می‌آید. دولت ونزوئلا، همواره به کمپانی پترولئوس دی ونزوئلا مانند ماشین چاپ پول نگریسته و سود حاصل از این شرکت فقط در اختیار رئیس جمهور و حامیان وی بوده‌است.

افزایش تولید نفت ونزوئلا

از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ کمپانی پی دی وی اس‌آ مبلغ ۶۱٫۴ $ میلیارد دلار را، به پروژه‌های توسعه اجتماعی دولت اختصاص داده‌است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از کاراکاس، مانوئل کودو، وزیر نفت ونزوئلا ، اظهار داشت: تولید نفت این کشور پس از افت در سال گذشته میلادی، اکنون به حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است و در سال جاری میلادی از روزانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه فراتر خواهد رفت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی افزون کرد: پس از رسیدن به افت تاریخی، ۲۰۱۸ سال بازسازی خواهد بود. ما اکنون به لطف کارگران، به تولید یک میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز نزدیک هستیم.

وزیر نفت ونزوئلا جزئیات چندانی ارائه نکرد و به بیان اهدافی کلی همچون مبارزه با فساد و قدرت دادن به کارگران به عنوان راه های احیای صنعت نفت این کشور، بسنده کرد.

با وجود ابراز خوش بینی کودو، برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که با استمرار بحران اقتصادی در ونزوئلا، روند افت تولید این کشور ادامه یابد. وی تحریم های آمریکا و فساد را مهم ترین عوامل بحران کنونی صنعت نفت ونزوئلا برشمرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*