خانه » اخبار جهان » کاهش صادرات به امارات همزمان با رونق گرفتن تولید در ۹ ماهه نخست
کاهش صادرات به امارات همزمان با رونق گرفتن تولید در 9 ماهه نخست
کاهش صادرات به امارات همزمان با رونق گرفتن تولید در ۹ ماهه نخست

کاهش صادرات به امارات همزمان با رونق گرفتن تولید در ۹ ماهه نخست

عضو اتاق ایران ضمن اشاره به رونق گرفتن تولید در ۹ ماهه امسال، از کاهش صادرات به امارات خبر داد و اظهار داشت: کشور کره در گذشته هم مشتری ما بود که صادرات به آن از طریق چین انجام می‌شد اما در حال حاضر این مشکلات برداشته شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد لاهوتی با اشاره به اینکه بررسی روند صادرات و کشورهایی که شریک تجاری ما هستند نشان از ارتقاء کیفیت تولید دارد، بیان کرد: طرف های تجاری ما کشورهای صاحب نامی نظیر آلمان شده اند که این می تواند در خروجی واحد های تولیدی کیفیت را بالا ببرد و هم در بحث مصرف داخل هم صادرات کیفیت بهتری تحویل مشتری داده شود.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان این که نا آرامی ها ابتدا در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری تاثیر می‌گذارد تصریح کرد: در هر کشوری ممکن است مشکلاتی در اجتماع پیش بیاید در ایران نیز با وجود نا آرامی‌های اخیر، آرامش به سرعت به کشور بازگشت و با توجه به این که زمان زیادی طول نکشید تاثیر منفی بالایی نداشت.

کاهش صادرات به امارات علیرغم افزایش تولید

لاهوتی یادآور شد: کاهش آمار تجارت خارجی با امارات در این مدت آشکار ساخت که دلیل اصلی این مساله رفع تدریجی تحریم ها علیه ایران متاثر از برجام است و این امر ارتباط مستقیم کشورمان با بازارهای جهانی را فراهم کرده است.

او با اشاره به دستاورد های برجام در حوزه صادرات تصریح کرد: اثبات جایگاه ایران در میان سایر کشورها، تنوع بازار، حضور بسیاری از کشورها در ایران و همچنین کمک برخی کشورها در زمینه تامین مالی خارجی (فاینانس) از جمله نقاط قوت برجام است.

لاهوتی با اشاره به اینکه البته کماکان در زمینه‌های بانکی مشکل نقل و انتقالات وجود دارد، گفت: بد رفتاری هایی که آمریکا با تغییر رییس جمهورش انجام داده تاثیر خود را گذاشته و بانک های بزرگ جرات مراوده تجاری به صورت مستقیم با کشور ما را ندارند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*