خانه » بورس،ارز، سکه » صدرو بیش از ۱۴۰۰۰۰ کد معاملاتی جدید در بورس اوراق بهادار تهران
صدرو بیش از 140000 کد معاملاتی جدید در بورس اوراق بهادار تهران
صدرو بیش از ۱۴۰۰۰۰ کد معاملاتی جدید در بورس اوراق بهادار تهران

صدرو بیش از ۱۴۰۰۰۰ کد معاملاتی جدید در بورس اوراق بهادار تهران

طبق اظهارات حسن قالیباف اصل در سال ۹۶ بیش از ۱۴۰۰۰۰ کد معاملاتی در بورس تهران صادر شده که این اشخاص برای اولین بار وارد بازار شده اند. کد معاملاتی ترکیبی از چند حرف و رقم می باشد که نشانگر مالکیت اوراق و کالاها در بورس تهران می باشد.

طبق اظهارات مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران در خصوص تعداد کدهای معاملاتی ایجاد شده در سال ۹۶، بیش از ۱۴۰۰۰۰ کد معاملاتی در بورس صادر شده که این اشخاص برای اولین بار وارد بازار شده و سرمایه گذاری در ابزارهای معاملاتی متنوع بورس تهران را تجربه می کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از روابط عمومی بورس تهران، وی ضمن مقایسه رقم کدهای معاملاتی صادر شده با دوره مشابه سال قبل افزون کرد: کدهای معاملاتی صادر شده بیش از ۵۲ درصد افزایش داشته است که نشانگر ورود سرمایه گذاران و وجوه جدید به بازار است.

مدیر عامل بورس تهران به سرمایه‌گذاران توصیه کرد تا با مطالعه و آگاهی وارد بازار سرمایه شوند و توضیح داد: هم در دوره رکود و هم در دووه رونق، سرمایه‌گذاران باید با مطالعه و آگاهی در بازار حضور یابند و با پس اندازهایی که در کوتاه مدت به آن نیاز ندارند ورود به بازار داشته باشند.

دلایل افزایش کد معاملاتی در بورس

البته از طرفی نیز با توجه به وجود عرضه های اولیه متعدد و تخصیص این عرضه ها به ازای هر کد معاملاتی افزایش کدهای جدید تا حدودی به این مسئله نیز مربوط می باشد و صرفا محدود به افزایش تعداد سرمایه گذاران و مبلغ سرمایه موجود در بازار نمی باشد.

سخنگوی بورس تهران به سرمایه گذاران تاکید کرد با دید کارشناسی و دیدگاه بلند مدت به بازار نگاه کنند و همچنین می توانند از خدمات مشاوران سرمایه گذاری یا سبدگردانی نیز بهره ببرند.

قالیباف اصل در پایان افزود: سرمایه گذارانی که فرصت مناسب یا دانش لازم برای بررسی اطلاعات مالی و وقایع شرکت ها را ندارند از بازار دوری نکنند بلکه با بهره گیری از روش های غیرمستقیم و خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری حضور پیوسته در بازار را تجربه کنند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*