خانه » عمومی اقتصاد » رشد ۳۴.۸ درصدی سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران در ۶ ماهه نخست
رشد ۳۴.۸ درصدی سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران در 6 ماهه نخست
رشد ۳۴.۸ درصدی سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران در ۶ ماهه نخست

رشد ۳۴.۸ درصدی سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران در ۶ ماهه نخست

ولی الله سیف از رشد ۳۴.۸ درصدی سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران در نیمه نخست سال۹۶ خبر داد. پیش تر پیش بینی شده بود، با ورود به نیمه دوم سال به تدریج بازار مسکن از رکود خارج شود و سال آینده نیز شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم.

در چند سال گذشته به دلایل گوناگون بویژه تحریم، معاملات بانکی از رونق افتاد و بر بخش مسکن نیز تاثیر گذاشت. صنایع زیردستی بخش مسکن نیز در این سال ها از این رکود رنج برده اند و صدماتی بر صنعت ساختمان وارد شده است.

از سه سال پیش تاکنون مسکن در رکود به سربرده است اما در ۶ ماه نخست امسال مرحله پیش رونق بازار را تجربه کردیم تا به مرحله نخست خروج از رکود برسیم. رکود در بازار مسکن به این معناست که از بازده اقتصادی و فعالیت در این بخش کاسته شده است و تقاضایی برای افزایش تولید در این بخش وجود ندارد.

رشد سرمایه گذاری در بازار مسکن تهران

می توان گفت موافقت های اخیر و قراردادهایی که با کشورهای خارجی منعقد شده و می شود، در رونق بازار مسکن بی تاثیر نبوده است و حضور طرف های خارجی در ایران بر بهبود شرایط اقتصادی و رونق بخش مسکن تاثیر بسیاری داشته است.

در اقتصاد ایران مسکن سه بار در سال های ۱۳۶۸، ۱۳۸۶ و ۱۳۹۱ با جهش قیمتی بالایی روبرو شد که به افزایش قیمت دلار و تاسیس بانک های خصوصی و پرداخت وام های بالا مربوط می شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، رئیس بانک مرکزی در حساب توییتریش نوشته است: در ۳ ماه اخیر با اقدامات بانک مرکزی شاهد رونق در بازار مسکن بوده ایم. سرمایه گذاری در بخش خصوصی در صنعت ساختمان در تهران، در ۶ ماهه اول سال ۹۶ نسبت به ۶ ماهه سال ۹۵، ۳۴.۸ درصد افزایش داشته است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نهایی و اجرایی شدن موافقتنامه ایران و ترکیه برای سوآپ دوجانبه ریال و لیر

سوآپ دوجانبه ریال و لیر با اجرایی شدن موافقتنامه ایران و ترکیه

رییسان کل بانک های مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، نهایی و اجرایی شدن موافقتنامه ...