خانه » اخبار جهان » قیمت نفت ۷۰ دلاری مشوقی برای افزایش تولید نفت شیل آمریکا
قیمت نفت 70 دلاری مشوقی برای افزایش تولید نفت شیل آمریکا
قیمت نفت ۷۰ دلاری مشوقی برای افزایش تولید نفت شیل آمریکا

قیمت نفت ۷۰ دلاری مشوقی برای افزایش تولید نفت شیل آمریکا

طبق اظهارات رئیس آژانس بین المللی انرژی، قیمت ۶۵ تا ۷۰ دلاری برای هر بشکه نفت ممکن است به عنوان مشوقی برای افزایش تولید نفت شیل تبدیل شود.

این رشد قیمتی برای نفت متاثر از عوامل مختلف از جمله تمدید توافق کاهش تولید، مدیریت مناسب عرضه، وقوع سرمای بی سابقه در دنیا، افزایش قیمت طلا، چشم انداز روبه رشد اقتصادی کشورهای صنعتی و موارد مشابه دیگر نیز می باشد.

همچنین از سوی دیگر چشم انداز و رشد اقتصادی کشورهای صنعتی نوید بخش افزایش تقاضا و تقاضای بالای نفت در جهان است و بدون شک افزایش تقاضای نفت اثرات مثبتی در این حوزه برجا خواهد گذاشت. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تقاضای نفت حداقل چیزی در حدود  ۱٫۵ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

رشد اقتصادی بالا در هر کشوری انرژی زیادی را طلب می کند که بخش عمده ای از این انرژی را نفت تشکیل می دهد. کاهش تولید نفت ضرر و زیان کشورهای صاحب نفت را به دنبال ندارد بلکه موجب افزایش درآمدزایی این کشور‌ها خواهد شد.

عواقب افزایش قمت و تولید نفت شیل

به گزارش خبرگزاری رویترز از ابوظبی، فاتح بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی، اعلام کرد: اگرچه قیمت نفت ۶۵ تا ۷۰ دلار اکنون برای تولیدکنندگان نفت خوب است، اما این خطر وجود دارد که این قیمت موجب تشویق به عرضه مازاد از سوی تولیدکنندگان نفت شیل در آمریکا شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از شانا، وی افزون کرد: با توجه به تأثیر منفی بحران اقتصادی ونزوئلا بر تولید نفت این کشور، ممکن است عرضه نفت از سوی این عضو اوپک در سال ۲۰۱۸ میلادی باز هم کاهش یابد.

شایان یادآوری است که قیمت نفت خام برنت در هفته گذشته برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون از مرز ۷۰ دلار برای هر بشکه فراتر رفت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عملکرد خوب اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی و انتظار ادامه این روند

عملکرد خوب اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی و انتظار ادامه این روند

به اعتقاد اقتصاددانان، نظر به عملکرد خوب اقتصاد دنیا در سال ۲۰۱۷ میلادی، انتظار ادامه ...