خانه » اخبار جهان » دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان با همتای فرانسوی خود در بروکسل
دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان با همتای فرانسوی خود در بروکسل
دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان با همتای فرانسوی خود در بروکسل

دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان با همتای فرانسوی خود در بروکسل

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای فرانسوی خود در بروکسل دیدار و رایزنی کرد. به گزارش آی آراقتصاد به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در نشست مشترک با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان به بروکسل سفر کرده است، صبح روز پنج شنبه پیش از انجام این دیدار با ژان ایو لودریان همتای فرانسوی خود دیدار کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت اجرای تعهدات کشورهای عضو برجام، بر نقش فعال تر کشورهای اروپایی در این زمینه تاکید کرد. وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار بر اهمیت اجرای برجام و عزم فرانسه در این زمینه تاکید کرد.

طرفین همچنین بر اهمیت ثبات و امنیت منطقه و پیشبرد راه های مسالمت آمیز حل بحران‌های منطقه‌ای از راه گفت‌ وگو و رایزنی‌های سیاسی تاکید کردند. وزیر امور خارجه فرانسه همچنین با تشکر از دعوتش به تهران، گفت که به زودی به تهران سفر خواهد کرد.

جزئیات دیدار وزیر امور خارجه کشور

ظریف همچنین قرار است به صورت جداگانه با همتای بلژیکی و همچنین آلمانی خود نیز در جریان این سفر دیدار و رایزنی کند.  محور رایزنی های سفر در بروکسل موضوع برجام و عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش در این توافق بین المللی است .

تحریم هایی که طی ماه های گذشته تحت عنوان قانون مقابله با اقدامات ثبات‌زدای ایران در منطقه، تحریم‌های موشکی، نظامی و همچنین احتمال قرار گرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی مطرح می‌شود، نشان‌دهنده فضای حاکم بر کنگره است و اگر ترامپ برخلاف واقعیت عدم پایبندی ایران را اعلام کند، زمینه‌سازی می‌کند تا کنگره به سمت وضع تحریم‌های جدید علیه ایران برود.

اما اگر قرار است تحریم برداشته نشود و حتی تشدید شود، خلاف آن دلایلی است که باعث شده است ایران در مسیر مذاکرات به برجام رسیده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*