خانه » بانک و بیمه » جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت از اقدامات موثر دولت
جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت از اقدامات موثر دولت
جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت از اقدامات موثر دولت

جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت از اقدامات موثر دولت

طبق اظهارات عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یکی از اقدامات بسیار موثر دولت و مجلس، جلب رضایت عمومی مردم در قالب طرح تحول سلامت بود که توانسته آرامش مناسبی را در سطح جامعه برقرار کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، دکتر اکبر رنجبرزاده با تاکید بر تداوم اجرای طرح تحول سلامت، بیان داشت: کاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت، یک ضرورت است و همه مسئولان و نمایندگان بر روی این موضوع، اتفاق نظر دارند.

برای استمرار طرح تحول سلامت، نیاز است که منابع مالی پایداری برای آن در نظر گرفته شود. در سالهای گذشته باید از محل ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها، ۴۸۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار می گرفت که متاسفانه اختصاص این ردیف، به وزارت بهداشت تحقق پیدا نکرده است.

جلب رضایت عمومی مردم با طرح تحول سلامت

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمتر از ۳۵ درصد از اعتبارات وزارت بهداشت از محل ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها، تحقق پیدا کرده است، افزون کرد: اعتبارات وزارت بهداشت از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به طور کامل به این وزارتخانه اختصاص نیافت.

وی خاطرنشان کرد: مطالبات ارائه دهندگان خدمات و تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی باید پرداخت شود و معوقات مالی آنها، قابل توجه است.

دکتر رنجبرزاده اضافه کرد: در بودجه سال آینده، بودجه بیمه ها تا حدودی افزایش پیدا کرده و امیدواریم که با تخصیص کامل اعتبارات وزارت بهداشت، مشکلات موجود در تاخیر پرداخت ها به پرسنل و تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگران معوقات مالی انباشته شده بیمه ها به وزارت بهداشت هستیم چراکه میزان این مطالبات، ۱۸ هزار میلیارد تومان است و لازم بود که دولت به آن نیم نگاهی می کرد که توجهی به آن نشده و ممکن است در سال آینده نیز مشکلاتی را ایجاد کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*