خانه » اخبار جهان » توسعه همکاری های شرکت ملی نفت و گاز قطر با شرکت های نفت چین
توسعه همکاری های شرکت ملی نفت و گاز قطر با شرکت های نفت چین
توسعه همکاری های شرکت ملی نفت و گاز قطر با شرکت های نفت چین

توسعه همکاری های شرکت ملی نفت و گاز قطر با شرکت های نفت چین

نظر به رشد سریع تقاضای انرژی در چین، شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) تصمیم دارد همکاری های خود با شرکت های نفت این کشور در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی را توسعه دهد.

قطر پترولیوم شرکت نفت و گاز دولتی قطر است، که در زمینه اکتشاف، استخراج، پالایش، انتقال و ذخیره‌سازی نفت خام، گاز طبیعی و تولید ال‌ان‌جی، ال‌پی‌جی، محصولات پتروشیمی و فراورده‌های نفتی فعالیت می‌کند.

این شرکت بطور میانگین روزانه ۶۵۵ هزار بشکه نفت خام تولید می‌نماید. درآمد حاصل از نفت و گازی که توسط شرکت قطر پترولیوم بدست می‌آید، بطور متوسط ۶۰٪ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می‌شود. قطر پترولیوم، در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی جهان، از نظر مالکیت ذخایر نفت و گاز بشمار می‌آید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، از دوحه به همین منظورسعد شریده الکعبی مدیراجرایی این شرکت راهی پکن شد. هدف از سفر الکعبی دیدار و گفت وگو با مقامات شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی چین و سایر شرکت های نفتی این کشور برای افزایش همکاری ها عنوان شده است .

توسعه همکاری شرکت ملی نفت قطر با چین

اوایل سال میلادی ۲۰۱۷ اولین خط حمل و نقل دریایی مستقیم بین بندر حمد در قطر و شانگهای در چین راه اندازی شده و اکنون قطر به دومین تامین کننده بزرگ گاز ال.ان.جی چین تبدیل شده است و با توجه به رشد سریع افزایش تقاضای انرژی در چین پیش بینی می شود جایگاه قطر فراتر هم برود .

از سوی دیگر چین به دنبال افزایش صادرات خود به ویژه مصالح ساختمانی به بازارهای قطر است و در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بزرگ چین محصولات خود را در نمایشگاه دائمی ساخت چین در دوحه، به نمایش گذاشته‌اند. پیش از این رسانه های قطری از افزایش مبادلات تجاری با چین به ۵ میلیارد دلار خبر دادند.

هفته گذشته شرکت ملی نفت قطر اعلام کرد؛ با ادغام دو شرکت تولیدی گاز طبیعی قطر گاز و راس گاز ۲ میلیارد ریال قطری ( معادل ۵۵ میلیون دلار ) در هزینه های سالانه خود صرفه جویی می کند.

قطر گاز مسئولیت تولید ال ان جی ( گاز مایع ) با ظرفیت ۷۷ میلون تن در سال را دارد. ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی قطر از فروش نفت و گاز به دست می آید .

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

گاز ترش و فرآیند تبدیل آن به گاز شیرین و اقتصادی سازی آن

گاز ترش و فرآیند تبدیل آن به گاز شیرین و اقتصادی سازی آن

گاز ترش نوعی از گاز طبیعی می باشد که دارای مقداری ناخالصی بوده و باید ...