خانه » اخبار جهان » افزایش صادرات چای هند در سال ۲۰۱۷ با افزایش خرید ایران، مصر و چین
افزایش صادرات چای هند در سال 2017 با افزایش خرید ایران، مصر و چین
افزایش صادرات چای هند در سال ۲۰۱۷ با افزایش خرید ایران، مصر و چین

افزایش صادرات چای هند در سال ۲۰۱۷ با افزایش خرید ایران، مصر و چین

به گزارش رویترز، صادرات چای هند در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به لطف افزایش خرید کشورهای ایران، مصر و چین از هند جهشی ۸.۳ درصدی داشته است.

نهاد دولتی میز چای هند در بیانیه ای اعلام کرد، صادرات چای هند در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به لطف افزایش خرید ایران، مصر و چین جهشی ۸٫۳ درصدی داشته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، همچنین بر اساس این بیانیه، مصر در این بازه زمانی، ۸٫۵۴ میلیون کیلو چای از هند خدریداری کرده، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳٫۴ میلیون کیلو بوده است.

هند، دومین تولید کننده بزرگ چای جهان، چای سی تی سی خود را عمدتا به کشورهای مصر، پاکستان، انگلیس و چای سنتی خود را عمدتا به کشورهای ایران، عراق و روسیه صادر می کند.

افزایش صادرات چای هند با خرید ایران، مصر و چین

جای سی تی سی یک نوع چای سیاه دانه باروتی است که از برگهای سبز و لطیف همان گیاه همیشه سبز Cammellia Sinensis  به روش صنعتی تولید می گردد.

با اختراع این روش فراوری تحول بزرگی در صنعت و بازرگانی و شیوه مصرف بوجود آمد واژه CTC مخفف Crush یعنی خراشیدن، tear به معنی پاره کردن و Curl پیچیدن است تولید به شیوه جدید سریعتر و کم هزینه تر از تولید به شیوه قدیمی است.

مهمتر اینکه چون در این شیوه سلول های برگ پلاس شده در موقع عبور از میان دو توپی یا سیلندر مجهز به شیارهای تیغه مانند عمودی و افقی سریعتر و و بهتر از درون ماشین مالش شیوه قدیمی خورد و متلاشی و محتویات شیمیایی درون برگها یعنی همان پلی فنل و کاتچین سریعتر به کمک آنزیم های اکسید کننده تخمیر می شوند در نتیجه میزان رنگ و غلظت و مایه دار بودن چای تولید شده CTC به مراتب بهتر از چای سیاه سنتی است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*