خانه » سایر » اعلام بودجه ۷ هزارمیلیارد تومانی دولت برای فقرا در سال ۹۷
اعلام بودجه ۷ هزارمیلیارد تومانی دولت برای فقرا در سال ۹۷
اعلام بودجه ۷ هزارمیلیارد تومانی دولت برای فقرا در سال ۹۷

اعلام بودجه ۷ هزارمیلیارد تومانی دولت برای فقرا در سال ۹۷

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه وبودجه ضمن اعلام بودجه ۷ هزارمیلیارد تومانی دولت برای فقرا در سال ۹۷،  اظهار داشت: دولت سال آینده در بافت های فرسوده و حوزه مسکن شهری و روستایی با ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ۳۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

امیر باقری با اشاره به تعامل خوب دولت‌و مجلس در بحث بودجه افزون کرد: دولت در سال ۹۶ مشخصا از خانواره های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی حمایت کرد و پرداختی به آنها را افزایش داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم،سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه وبودجه گفت: حمایت از خانوارها و افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی برای دولت ۴ هزار میلیارد تومان بار مالی داشت. برای مثال مقرری یک خانوار تک نفر به ۲۰۰ هزار تومان رسید و یا مقرری یک خانوار پنج نفره از ۳۴۰ یا ۳۵۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

طرح های بودجه ای برای فقرا

سخنگوی ستادبودجه یادآور شد: در سال ۹۷ همین برنامه دولت ادامه خواهد یافت منتها دامنه مشمولان آن از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی فراتر خواهد رفت و شامل همه افرادی خواهد بود که خط مستمری آنها کمتر از رقمی باشد که دولت تعیین می کند.

باقری درباره نحوه شناسایی افراد کم درآمد و فقیر برای پرداخت حداقل مستمری توضیح داد: شرایط و بستر ها برای همه معرفی افرادی که نیازمندند یا خودشان را نیازمند می دانند فراهم خواهد شد که بعد از راستی آزمایی به همه آنها حداقل مستمری پرداخت خواهد شد.

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه وبودجه خاطرنشان کرد: امسال هم دولت ۳ هزار میلیارد تومان برای این مهم در نظر گرفته است که با ۴ هزار میلیارد تومان سال قبل مجموعا ۷ هزار میلیارد تومان می شود.

باقری با یادآوری این که بودجه۹۷ برمبنای عملکرد دستگاه ها تنظیم شده و اختصاص خواهد یافت افزود: تلفیق ردیف های متفرقه سالانه بودجه هم از شاخص های ‌بودجه ۹۷ است که امکان نظارت بر عملکرد دستگاه ها و پاسخگویی آنها را فراهم می کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان دانشگاهی برای یافتن شغل

مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان دانشگاهی برای یافتن شغل

یک مقام مسئول ضمن بیان این مطلب که دانش آموختگان دانشگاهی عموما در زمان تحصیل ...