خانه » اخبار جهان » توقف تولید برخی خودروها توسط دولت چین تحت تاثیر کاهش انتشار آلاینده‌
توقف تولید برخی خودروها توسط دولت چین تحت تاثیر کاهش انتشار آلاینده‌
توقف تولید برخی خودروها توسط دولت چین تحت تاثیر کاهش انتشار آلاینده‌

توقف تولید برخی خودروها توسط دولت چین تحت تاثیر کاهش انتشار آلاینده‌

دولت چین تحت تاثیر کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و حفظ محیط زیست قصد دارد تولید برخی خودروها را در کشورش ممنوع و متوقف اعلام کند.

به گزارش وب سایت موتور۱، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها وگازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشترمحیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظوررونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و باتوان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

توقف تولید خودروی آلاینده توسط دولت چین

دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند ازجمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا وحفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

هم اکنون مرکز خدمات فناوری خودرو در چین اسامی ۵۵۳ دستگاه خودرو را که مصرف سوخت بالایی داشتند، در لیست ممنوعیت تولید داخلی این کشور قرار داده است.

چین تحت تاثیر سیاستگذاریهای جدید برای حفظ محیط زیست و مقابله با آلودگی هوا تصمیم گرفته است از  آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی تولید داخلی این تعداد از خودروهای با مصرف سوخت بالا را ممنوع و متوقف کند.

لازم است بدانید با اینکه اسامی کامل خودروهای ممنوع شده در این فهرست بلندبالا به چشم نمی خورد اما این سازمان برخی از مدلهای مرسدس بنز، بی ام و، فولکس واگن و سایر برندهای دیگر را ارائه و اعلام کرده است.

کوی دونگ شو – دبیرکل اتحادیه خودروهای سواری در چین – در تشریح ممنوعیت این خودروها خاطرنشان می کند که این فهرست ارائه شده تنها بخش کوچکی از خودروهایی را تشکیل می دهد که مصرف سوخت بالایی  داشته و از استانداردهای کیفیت هوا برخوردار نیستند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*