خانه » سایر » فشار اقتصادی کمتر به مردم توافق دولت و کمیسیون تلفیق بودجه
فشار اقتصادی کمتر به مردم توافق دولت و کمیسیون تلفیق بودجه
فشار اقتصادی کمتر به مردم توافق دولت و کمیسیون تلفیق بودجه

فشار اقتصادی کمتر به مردم توافق دولت و کمیسیون تلفیق بودجه

طبق اظهارات سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ‌۹۷، کمیسیون و دولت در مورد اینکه که فشار اقتصادی کمتری بر مردم بویژه قشر کم درآمد جامعه،‌ فقیر و پایین‌دست تحمیل شود متف القوق بوده، و براساس واقعیت‌های جامعه تصمیماتی را خواهند گرفت.

علی‌اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ کل کشور در نشست خبری خود که صبح امروز شنبه (۹ دی ۹۶) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد طی سخنانی، بیان داشت: کل بودجه پیشنهادی دولت ۱۱۹۴ هزار میلیارد تومان در لایحه بوده سال ۹۷ پیش‌بینی شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، وی افزون کرد: از این مبلغ ۸۱۳ هزار میلیارد تومان مربوط به شرکت‌های دولتی‌،‌ بیمه  و بانک‌ها ۳۶۸ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است که از این مقدار ۶۰ هزار میلیارد تومان مربوط به بودجه‌های عمرانی و تملک دارایی‌ است.

فشار اقتصادی کمتر به مردم در بودجه ۹۷

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ توضیح داد: به علاوه بودجه ۹۷ به عنوان شاخص قیمت نفت ۵۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، همچنین قیمت ارز ۳۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: براساس آمارهای گزارش شده ۱۰۱ هزار میلیارد تومان نیز از محل فروش نفت و همچنین ۱۲۸ هزار میلیارد تومان نیز از محل فروش مالیات در نظر گرفته شده است که اعداد عمده و شاخص و ممتاز بودجه ۹۷ هستند.

یوسف‌نژاد با بیان اینکه ۳۵۰۰ میلیارد تومان از منبع درآمدها برای دلار پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ پس از جلسه‌ای که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس برگزار کرد مقرر شد جلساتی به صورت مرتب برگزار شود و طی آن به ۶ موضوع اصلی پرداخته شود.

یوسف‌نژاد ادامه داد: کمسیون تلفیق امسال تدبیری ویژه اتخاد کرده که براساس آیین‌نامه داخلی مجلس به چند موضوع اساسی پرداخته می‌شود و تلاش شده است که در جلسه امروز راجع به این ۶ مساله دولت، مرکز پژوهش‌ها، وزرای مختلف و همچنین نمایندگان مسائل خود را مطرح کنند و به یک درک و تفاهم کلی و نسبی راجع به این موضوعات و مسائلی که در بودجه مطرح است بپردازند و جلسه بعدازظهر نیز با همین رویکرد برگزار خواهد شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*