خانه » اخبار جهان » شرکت روس‌نفت در مزایده فروش میدان‌های گازی شرکت معدنی الروسا
شرکت روس‌نفت در مزایده فروش میدان‌های گازی شرکت معدنی الروسا
شرکت روس‌نفت در مزایده فروش میدان‌های گازی شرکت معدنی الروسا

شرکت روس‌نفت در مزایده فروش میدان‌های گازی شرکت معدنی الروسا

شرکت روس‌نفت (بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه) از دیده‌بان ضد انحصارطلبی این کشور اجازه خواست در مزایده فروش میدان‌های گازی شرکت معدنی الروسا شرکت کند.

روس‌نِفت، (به روسی: Rosneft) شرکت نفت و گاز روس است، که ۶۹٫۵٪ درصد از سهام آن متعلق به دولت روسیه و ۱۹٫۷۵٪ درصد از سهام آن در اختیار شرکت بریتانیایی بی‌پی می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت، در منطقه بالچوگ، در نزدیکی کاخ کرملین، در شهر مسکو مستقر می‌باشد.

شرکت روس‌نفت، در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک واحد سازمانی، توسط دولت وقت روسیه تاسیس شد و با تزریق دارایی‌های شرکت “روس‌نفته‌گاز”، فعالیت عملیاتی خود را آغاز نمود.

این شرکت پس از خرید دارایی‌های بزرگترین شرکت نفتی روسیه، یوکاس، در مزایده دولتی، به یک شرکت نفتی بزرگ تبدیل شد. فعالیت عمده شرکت روس‌نفت، در اکتشاف، استخراج و پالایش نفت خام و گاز طبیعی، همچنین تولید محصولات پتروشیمی متمرکز می‌باشد.

از ماه مارس سال ۲۰۱۳ در پی خریداری سومین شرکت بزرگ نفتی روسیه؛ تی‌ان‌کی-بی‌پی، توسط روس نفت، این کمپانی به‌عنوان بزرگترین شرکت نفتی روسی، شناخته می‌شود.

روس‌نفت و مزایده فروش میدان‌های گازی

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، این اقدام چرخش ۱۸۰ درجه ای این غول نفتی را نشان می‌دهد که یک روز پیش از آن اعلام کرده بود بعید است در این مزایده شرکت کند. روس‌نفت پنج شنبه گذشته اعلام کرده بود شرایط به حد کافی شفاف نیست و به خریداران احتمالی فرصت کافی برای آماده سازی پیشنهادشان نداده است.

سخنگوی روس‌نفت اعلام کرد این شرکت درخواستی نزد سرویس فدرال ضد انحصارطلبی روسیه برای خرید دارایی‌های گازی الروسا تنظیم کرده است. با این‌همه سخنگوی روس‌نفت به رویترز گفت: ‌این شرکت همچنان با شرایط مزایده موافق نیست.

الروسا که بزرگترین تولیدکننده الماس‌های سخت در جهان است، قصد دارد دارایی‌های گازی خود در منطقه یامالو-ننتس روسیه را در مزایده ای در ۱۹ فوریه با قیمتی که از ۳۰ میلیارد روبل (۵۱۹ میلیون دلار) آغاز می‌شود به فروش رساند.

هر گونه قرارداد احتمالی در این مزایده باید مورد تایید دیده بان ضد انحصارطلبی روسیه قرار گیرد.

تعطیلات سال نوی روسیه از اول تا هشتم ژانویه است و تحت شرایط مزایده، یک سپرده ۲۱ میلیارد روبلی باید تا ۱۰ ژانویه پرداخت شود.

روس‌نفت اعلام کرده مدت روزهای کاری باقی‌مانده فرصت کافی برای تصمیم گیری و دادن سپرده به این شرکت نمی‌دهد. شرکت نواتک که بزرگترین تولیدکننده گاز غیردولتی روسیه است، برای خرید میدان‌های گازی الروسا ابراز تمایل کرده است. وزارت دارایی روسیه اعلام کرده انتظار می‌رود هفت شرکت در مزایده فروش میدان‌های گازی الروسا حضور پیدا کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*