خانه » بازرگانی » کاهش ۲۹ درصدی خرید مشتریان عمده آسیایی از ایران در ماه نوامبر
کاهش 29 درصدی خرید مشتریان عمده آسیایی از ایران در ماه نوامبر
کاهش ۲۹ درصدی خرید مشتریان عمده آسیایی از ایران در ماه نوامبر

کاهش ۲۹ درصدی خرید مشتریان عمده آسیایی از ایران در ماه نوامبر

رویترز اعلام کرد در ماه نوامبر مشتریان عمده آسیایی میزان خرید از ایران را ۲۹ درصد کاهش دادند، واردات چین ۸.۸ درصد و پالایشگاه‌های هند تا ۵۰ درصد کاهش داشته است.

میزان واردات نفت خام ایران توسط خریداران عمده آسیایی در ماه اکتبر کاهش یافت و از بیشترین میزان ۶ ماه گذشته فاصله گرفت. به گزارش رویترز، یک منبع آگاه براساس آمار تانکرها اعلام کرد، میزان واردات نفت خام ایران توسط مشتریان عمده آسیایی در ماه نوامبر ۲۹ درصد کاهش یافت و به کمترین حجم از آوریل سال ۲۰۱۶ رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، در مجموع چین، ژاپن، هند و کره جنوبی ۱.۳۶ میلیون بشکه در روز طی ماه گذشته از ایران نفت وارد کردند.

کاهس میزان خرید مشتریان عمده آسیایی

طبق این گزارش ، کاهش واردات نفت از ایران، قبلاً هم پیش بینی شده بود چرا که میزان بارگیری نفت به مقصد آسیا در ماه اکتبر ۱.۵ میلیون بشکه در روز کاهش داشت.

تهران تلاش می کرد تا با اعطای تخفیف‌ها و مزایای بیشتر به مشتریان آسیایی صادرات خود را به این کشورها افزایش دهد و در شرایطی که تهدیدهای تحریم علیه این کشور وجود دارد بتواند در بین دیگر رقبا خود را پیش ببرد.

چین به عنوان بزرگترین خریدار نفت جهان ۸.۸ درصد نفت کمتری از ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خریداری کرده و مجموع خرید خود را به ۵۵۷ هزار و ۹۰۰ بشکه در روز رسانده است، ضمن اینکه پالایشگاه های هند واردات نفت از ایران را در ماه نوامبر به نصف کاهش دادند. واردات ژاپن ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به رقم ۱۹۳ هزار و ۱۴۱ بشکه در روز رسید.

کره جنوبی نیز در ماه اکتبر میزان خریدش را نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۹۰ درصد کاهش به میزان ۴۲۷ هزار بشکه در روز رساند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*