خانه » اخبار جهان » سوخت های فسیلی و نیز نقش نوآوری ها در بهره‌گیری از انرژی‌های جدید
سوخت های فسیلی و نیز نقش نوآوری ها در بهره‌گیری از انرژی‌های جدید
سوخت های فسیلی و نیز نقش نوآوری ها در بهره‌گیری از انرژی‌های جدید

سوخت های فسیلی و نیز نقش نوآوری ها در بهره‌گیری از انرژی‌های جدید

مدتی است که افکار عمومی ایران و جهان به موضوع مهمی درباره آینده سوخت های فسیلی و نیز نقش نوآوری ها در بهره‌گیری از انرژی‌های جدید معطوف و یا به‌طور سهوی هدایت می‌شود. اطلاعات و آمارهای مختلفی به‌طور مقطعی یا هدایت‌شده نقل محافل و مجالس حرفه‌ای شده و هرازگاهی یکی از آنها نمایان و توجه همگان به آن جلب می‌شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از شرق، مدتی است که افکار عمومی ایران و جهان به موضوع مهمی درباره آینده سوخت‌های فسیلی و نیز نقش نوآوری‌ها در بهره‌گیری از انرژی‌های جدید معطوف و یا به‌طور سهوی هدایت می‌شود. اطلاعات و آمارهای مختلفی به‌طور مقطعی یا هدایت‌شده نقل محافل و مجالس حرفه‌ای شده و هرازگاهی یکی از آنها نمایان  و توجه همگان به آن جلب می‌شود.

یکی از صاحب‌نظران آلمانی در کنفرانس انقلاب صنعتی چهارم که ماه گذشته در تهران برگزار شد، جمعیت فعلی جهان را ٧,٣‌ میلیارد نفر و پیش‌بینی آن را برای سال ٢٠٣٠ حدود ٨.۵‌ میلیارد نفر و در ادامه برای سال‌های ٢٠۵٠ معادل ١٠‌میلیارد نفر و در نهایت برای سال ٢١٠٠ بیش از ١١.۵‌میلیارد نفر اعلام کرد.

سوخت های فسیلی و انرژی‌های جدید

علاوه بر اطلاعات و آمارهای داده‌شده، گردش اقتصادی جهان را متأثر از تغییرات فرهنگی دانست که مرتب رو به تغییر است. به این معنی که صرف رشد جمعیت، نمی‌تواند رشد مصرف را موجب شود.

چراکه روند (Take , make & dispose) حرکتی جامعه به طریقی است که نیازهای جامعه برای داشتن، ساختن و مصرف در مسیری است که ناشناخته‌های جدیدی به آن اضافه شده و رفتارهای فرهنگی جدیدی را با خود خلق می‌کند.

در ادامه مطالب گفته‌شده، تأکید شده که در اروپا نزدیک به ٩٢ درصد ماشین‌های مردم در محل خانه‌هایشان یا در محل کار پارک شده و نیازهای جابه‌جایی خود را از طریق وسایل حمل‌ونقل عمومی مرتفع می‌کنند.

این موضوع در آمریکای‌شمالی درست برعکس است و بیش از ٩٠ درصد از خودروهای مردم در حرکت هستند و شاید کمتر از ١٠ درصد آنها در محل کار یا خانه پارک شده‌اند.

بیان این‌گونه آمارها نشانگر آن است که گردش اقتصادی با توجه به موقعیت‌های مختلف جغرافیایی، زندگی، دسترسی به امکانات، نیازهای مقطعی و نظایر آن، بسیار متفاوت بوده و تأثیر هریک با توجه به موقعیت‌های زیست‌بومی و اقتصادی متفاوت یا در حال تغییر است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*