خانه » سایر » دولت پیگیر تسریع در رسیدگی به لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت
دولت پیگیر تسریع در رسیدگی به لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت
دولت پیگیر تسریع در رسیدگی به لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت

دولت پیگیر تسریع در رسیدگی به لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، دولت و شخص رئیس جمهوری پیگیر تسریع در رسیدگی به لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، این سازمان در اطلاعیه ای اخبار منتشر شده در فضای مجازی به نقل از جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر اینکه تشکیل سازمان ملی جوانان در اولویت دولت نیست و دولت تفکیک دیگر وزارتخانه ها را پیگیری می کند را تکذیب کرد.

در بررسی این لایحه موضوعاتی از قبیل کوچک کردن بدنه دولت، تسهیل فعالیت وزارت خانه ها، موازی کاری برخی نهادها و محول کردن بخشی از وظایف  وزارت خانه ها به  برخی دیگر از دستگاه ها و وزارت خانه ها  مورد بررسی واقع شده است. بر اساس این اطلاعیه، این لایحه دولت پس از طی مراحل بررسی در کمیسیون های مربوطه در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار خواهد گرفت و این سازمان، دولت و شخص رییس جمهوری پیگیر تسریع در رسیدگی به این لایحه و تصویب آن از سوی مجلس شورای اسلامی هستند.

لایحه اصلاح ساختار دولت روی میز مجلس

دولت یازدهم در اواسط خردادماه لایحه تفکیک سه وزارتخانه را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد که براساس این لایحه، وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به دو وزارت صنعت و معدن و بازرگانی تبدیل می شود.

همچنین در لایحه ارائه شده دولت به قوه مقننه، وزارت ورزش و جوانان نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان» و وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی تبدیل می شود.

بر اساس این لایحه به منظور توسعه بازرگانی داخلی و خارجی در اقتصاد کشور با تفکیک اهداف، ماموریت ها و وظایف مربوط به امور بازرگانی از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، وزارت بازرگانی تشکیل می شود.

همچنین در صورت تصویب نهایی، با تفکیک امور بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه به وزارت صنایع و معادن تغییر نام داده و با اهداف و ماموریت های قبل از ادغام با وزارت بازرگانی به فعالیت خود ادامه می دهد.

بر اساس این لایحه و در صورت تصویب نهایی به منظور تمرکز وظایف در ایجاد یکپارچگی و انسجام در حوزه راه و حمل و نقل و با تفکیک اهداف، ماموریت ها و وظایف مربوط به امور حمل و نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت راه و ترابری تشکیل می شود.

طبق این لایحه و درصورت تصویب نهایی مجلس، با انفکاک امور راه و حمل و نقل از وزارت راه و شهرسازی این وزارتخانه به وزارت مسکن و شهرسازی تغییر نام داده و با اهداف و ماموریت های قبل از ادغام با وزارت راه و ترابری به فعالیت خود ادامه می دهد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*