خانه » سایر » نرخ رشد ۶ درصدی اعلامی از سوی مرکز آمار ایران برای ۶ ماه نخست سال
نرخ رشد 6 درصدی اعلامی از سوی مرکز آمار ایران برای 6 ماه نخست سال
نرخ رشد ۶ درصدی اعلامی از سوی مرکز آمار ایران برای ۶ ماه نخست سال

نرخ رشد ۶ درصدی اعلامی از سوی مرکز آمار ایران برای ۶ ماه نخست سال

نرخ رشد اقتصادی اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران برای ۶ ماه نخست سال جاری با احتساب نفت ۵.۶ درصد و بدون احتساب نفت نیز ۶ درصد اعلام شد.

همچنین محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در شش ماهه نخست سال ١٣٩۶ به رقم ٣٨٢٢۴٩٠ میلیارد ریال با نفت و ٣٠۵٧٢٢٢ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است.

محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در شش ماهه نخست سال ١٣٩۶ به رقم ٣٨٢٢۴٩٠ میلیارد ریال با نفت و ٣٠۵٧٢٢٢ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ٣۶١٨١٨٧ میلیارد ریال و بدون در نظر گرفتن نفت ٢٨٨۴٣٠١ میلیارد ریال بوده که نشان از رشد ۵,۶ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ۶  درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در شش ماهه نخست سال ١٣٩۶ دارد.

جزئیات نرخ رشد بر اساس اعلام مرکز آمار ایران

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبِنا، نتایج مذکور حاکی از آن است که در بهار و تابستان سال جاری رشته فعالیت های گروه کشاورزی ٠,٩،  گروه صنعت (شامل: استخراج نفت خام و گاز طبیعی، سایر معادن، صنعت، انرژی و ساختمان) ۴.۴ و گروه خدمات ٧,٢ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد داشته است.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ١۵ بخش اصلی متشکل از ۴٢ رشته فعالیت انجام می شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می باشد.

گروه خدمات نیز شامل زیر بخش های عمده فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه گری های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*