خانه » اخبار جهان » ربودن عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا توسط چین با کمک روسیه
ربودن عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا توسط چین با کمک روسیه
ربودن عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا توسط چین با کمک روسیه

ربودن عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا توسط چین با کمک روسیه

بنا بر اظهارات وزیر خارجه روسیه، چین با کمک روسیه و شرکای بریکس خود، به زودی عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا می رباید.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه بیان داشت: چین به زودی با حمایت روسیه و هند که از شرکای اصلی گروه بریکس هستند، عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از آمریکا تصاحب خواهد کرد و جایگاه اقتصاد اول دنیا را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت نیوز، لاوروف خاطر نشان کرد: تاثیر رشد اقتصادی گروه بریکس در اقتصاد جهانی و گروه جی ۲۰ ( ۲۰ کشور برتر اقتصاد دنیا) منجر به چند قطبی شدن جهان خواهد شد.

وی افزون کرد: معتقد هستم که همتایان غربی ما در گروه جی ۲۰ بیش از گذشته متوجه این موضوع شده اند که باید چانه بزنند و همچنین نیازمند به رسیدن توافق با بریکس هستند.

چین در آستانه عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: بریکس تنها نیست و متحدین خود را دارد که شامل عربستان سعودی، مکزیک، آرژانتین و اندونزی است. وی همچنین اضافه کرد: فکر می کنم که نیمی از گروه جی ۲۰ به دنبال شرکت کردن در فرآیند تصمیم‌گیری بریکس هستند.

لاوروف در ادامه یادآور شد: اگر بخواهیم در مورد چین صحبت کنیم باید بگویم که این کشور منابع اقتصادی و نیز منافعی هم در منطقه آمریکای لاتین دارد و می خواهد در این قسمت از جهان به دلیل اینکه منابع معدنی زیادی ندارد، سرمایه گذاری کند.

لاوروف ادامه داد: آمریکای لاتین نه تنها برای چین بلکه برای شرکت‌های روسی هم جذاب است و از آنجایی که حضور شرکت‌های روسی و چینی در آمریکای لاتین عمیق‌تر می شود، به شدت بر این باور هستم که پروژه‌های بیشتری در این آمریکای لاتین خواهد بود و بریکس و بانک توسعه نوین که بخشی از بریکس است به این پروژها ملحق خواهند شد.

 

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*