خانه » خودرو و حمل و نقل » در پی داشتن اثرات تورمی ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی
در پی داشتن اثرات تورمی ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی
در پی داشتن اثرات تورمی ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی

در پی داشتن اثرات تورمی ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی، ضمن اشاره به در پی داشتن اثرات تورمی افزایش قیمت حامل های انرژی، اظهار داشت: دولت می‌تواند تفاوت این مبلغ را ذخیره و به عنوان مثال در موضوع بیمه سلامت هزینه کند.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از میزان، حسین سلاح ورزی درباره زمزمه های افزایش قیمت سوخت و تاثیرات آن بیان کرد: در راستای هدفمندی یارانه یکی از تکالیف دولت این است که با شیب ملایم قیمت سوخت را واقعی و به قیمت فوب خلیج فارس نزدیک کند و نهایتا چون منجر به اصلاح ساختار اقتصادی می‌شود کار خوبی است.

اثرات تورمی افزایش قیمت سوخت

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی افزون کرد: البته این کار حتما اثرات تورمی خواهد داشت و پیش بینی دولت هم این است که مقداری تورم افزایش پیدا می کند اما در نهایت یک حرکت اصلاحی مناسب تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه ما یک قانون هدفمندی یارانه ها داریم و یک اصل برای اصلاح ساختار اقتصادی و آزادسازی قیمت‌ها که باید به تدریج آزاد شود ادامه داد: دولت نمی تواند همه درآمدهای خود را روی درآمدهای نفتی و مالیاتی متمرکز و درآمدهای خود را صرف یارانه برای این چنین مواردی بکند.

سلاح ورزی تصریح کرد: البته دولت می‌تواند تفاوت این مبلغ را ذخیره و به عنوان مثال در موضوع بیمه سلامت هزینه کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و کشاورزی درباره کاهش بودجه عمرانی در لایحه بودجه گفت: کاهش بودجه عمرانی امر پسندیده‌ای نیست و به معنی پرهزینه تر شدن دولت است و دولت در این باره باید یک سازوکار از جمله ماده ۲۷ در واگذاری طرح های نیمه تمام اهتمام بورزد و همچنین در بودجه عمرانی تخصیص واقعی صورت بگیرد و دولت نسبت به آن متعهدتر عمل کند.

وی ادامه داد: هرچند افزایش بودجه عمرانی از جهاتی کمک به تحرک و رونق اقتصاد می کند اما، باید دولت بودجه را عملیاتی ببندد یعنی اگر بودجه ای را در نظر بگیرند ولی بعد محقق نشود خود اینکار اثرگذاری منفی بر جای می گذارد که به نظرمی رسد دولت سعی کرده بودجه را عملیاتی ببندد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*