خانه » اخبار جهان » افت شدید ارزهای دیجیتال علیرغم رشد شدید آنها طی هفته گذشته
افت شدید ارزهای دیجیتال علیرغم رشد شدید آنها طی هفته گذشته
افت شدید ارزهای دیجیتال علیرغم رشد شدید آنها طی هفته گذشته

افت شدید ارزهای دیجیتال علیرغم رشد شدید آنها طی هفته گذشته

بیت‌کوین به عنوان معروف‌ترین ارز دیجیتال جهان با قیمت ۱۳ هزار دلار معامله شد که افت شدید ۱۲ درصدی را نسبت به روز گذشته نشان می دهد. این درحالی است که ارزش این پول مجازی طی هفته گذشته از مرز ۱۹ هزار دلار نیز فراتر رفته بود.

یت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً یجیتال را بوجود آورده است که توسط کاربرانش، بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، کار می کند. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است.

از دید کاربر، بیت کوین چیزی بیش از یک اَپ روی گوشی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری که یک کیف پول بیت کوینی شخصی برایش تهیه کرده و به کاربر اجازه می دهد تا با آن به ارسال یا دریافت بیت کوئینها بپردازد، نیست. برای بیشتر کاربران، روش کار بیت کوین در همین حد است.

در پشت این پرده، شبکه بیت کوین یک دفتر کل عمومی به نام زنجیره بلاک را به اشتراک گذاشته است. این دفتر کل شامل تمامی تراکنش هایی است که تا کنون پردازش شده است و به کامپیوتر کاربر اجازه می دهد تا درستی هر تراکنش را بیازماید.

افت شدید بیت کوین

اعتبار هر تراکنش به وسیله امضای دیجیتالی مربوط به آدرس های ارسال، محافظت می شود و به همه کاربران اجازه میدهد تا بر ارسال بیت کوین ها از آدرسهای بیت کوینی خود، کنترل کامل داشته باشند.

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتالی پرطرفدار جهان نیز با افت ۱۳ درصدی ارزش به قیمت ۶۳۸ دلار رسید . این افت قیمت شامل اکثر ارزهای دیجیتالی جهان می‌شود و می‌توان گفت که بیش از ۹۸درصد پول‌های مجازی، امروز کاهش شدید قیمت را تجربه کردند.

شایان سلطان‌آبادی، اقتصاددان و مدرس دانشگاه درباره علت افت قیمت ارزهای دیجیتال به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: تعطیلی بازارهای سرمایه در بیشتر کشورهای دنیا، به نظر می‌رسد که بر روند نزولی قیمت‌ها تاثیرگذار باشد و احتمالا فردا شاهد بازار دیگری هستیم .

وی افزود: البته رشد یکباره ارزهای مجازی به ویژه بیت‌کوین طی چند هفته اخیر، رشدی حباب‌گونه بود و دیر یا زود حباب آن از بین خواهد رفت.

سلطان‌آبادی با بیان اینکه ارزهای دیجیتال خطر بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد، گفت: با توجه به ارزش کم  واحد پول کشور ما در مقابل دلار ، باید گفت که درصورت افت یک یا دو هزار دلاری ارزهای دیجیتال ، دارندگان آنها در ایران با ضرر چندین میلیونی طی چند ساعت مواجه می‌شوند که این موضوع می‌تواند آسیب‌های فراوانی را به سرمایه‌گذاران وارد کند و بهتر است مردم در استفاده از انواع پول‌های مجازی محتاطانه رفتار کنند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*