خانه » عناوین خبری » اختصاص ۴۵ درصد تسهیلات اعطایی بانکی به تسهیلات سررسید شده
اختصاص ۴۵ درصد تسهیلات اعطایی بانکی به تسهیلات سررسید شده
اختصاص ۴۵ درصد تسهیلات اعطایی بانکی به تسهیلات سررسید شده

اختصاص ۴۵ درصد تسهیلات اعطایی بانکی به تسهیلات سررسید شده

مظابق اظهارات نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران، ۴۵ درصد تسهیلات اعطایی بانکی در سال گذشته مربوط به تسهیلات جدید نبوده و به تسهیلات سررسید شده اختصاص دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، پیام باقری اضافه کرد: حدود نیمی از تسهیلاتی که در آمارهای تسهیلات اعطایی بانک ها در سال ۱۳۹۵ اظهار شده، مربوط به تسهیلات سررسید شده قبلی بود که سرفصلی جدید برای آن باز شده است.

نایب رییس سندیکای صنعت برق ایران یادآور شد: این تسهیلات در اصل استمهالی برای مشتریانی به شمار می رود که در سال های قبل تسهیلات اخذ کرده اما قادر به بازپرداخت آن نبوده اند؛ بنابر این، پول جدیدی به تولید تزریق نشده است.

۸۰ درصد تامین مالی کشور از طریق تسهیلات اعطایی بانکی

معاونت اقتصادی بانک مرکزی هفته پیش حجم تسهیلات پرداختی در سال ۱۳۹۵ را ۵۴۸ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد؛ بانک مرکزی معتقد است که به رغم تنگناهای اعتباری شبکه بانکی، همچنان حدود ۸۰ درصد تامین مالی اقتصاد بر عهده جایگاه نظام بانکی است.

نایب رییس سندیکای صنعت برق ایران همچنین در مورد افزایش سهم مالیات در درآمدهای دولت که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور آمده است، گفت: در لایحه پیشنهادی شاهد هستیم که فشار مالیاتی هر سال بیشتر می شود و این فشار عرصه را برای فعالان اقتصادی تنگ تر می کند.

وی با بیان اینکه بر اساس لایحه بودجه سال آینده، درآمدهای مالیاتی دولت ۱۲ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد، گفت: بخش خصوصی موافق کاهش اتکای دولت به درآمدهای نفتی و تامین منابع مالی دولت از محل اخذ مالیات است اما این رویکرد به فراهم بودن شرایط نیاز دارد؛ در شرایطی که با رکود مواجه هستیم و بسیاری از بنگاه ها با یک سوم و یک چهارم ظرفیت خود فعالیت می کنند، افزایش فشارهای مالیاتی رویکردی منطقی نیست.

 

 

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است

دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای خروج از ...