خانه » اخبار جهان » پیش بینی محدودتر شدن عرضه بازار نفت در سال آینده و بالا رفتن قیمت ها
پیش بینی محدودتر شدن عرضه بازار نفت در سال آینده و بالا رفتن قیمت ها
پیش بینی محدودتر شدن عرضه بازار نفت در سال آینده و بالا رفتن قیمت ها

پیش بینی محدودتر شدن عرضه بازار نفت در سال آینده و بالا رفتن قیمت ها

با نزدیک شدن به سال ۲۰۱۸ تحلیلگران و سرمایه‌گذاران خوش‌بینی بیشتری پیدا کرده‌اند که عرضه بازار نفت در سال آینده محدودتر شده و از بالا رفتن قیمت‌ها حمایت می‌کند اما رشد تولید شیل آمریکا احتمالا مانع هر گونه افزایش قابل توجه قیمت خواهد شد.

در بخش عرضه، انتظارات بر این است که رشد اقتصادی جهانی از رشد قوی تقاضا برای نفت حمایت خواهد کرد. در بخش عرضه، وضعیت رو به وخامت ونزوئلا، احتمال تحریم‌های جدید علیه ایران و تنش فزاینده در خاورمیانه ممکن است بشکه‌هایی بیشتری را نسبت به برنامه اوپک و دوستانش از بازار خارج کند و تنش‌های ژئوپلیتیکی در بازار نفت طنین انداز شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، با این‌همه مایکل لینچ، کارشناس سیاست انرژی معتقد است سه رویداد احتمالی در بازار وجود دارند که ممکن است قیمت‌های نفت را متزلزل کنند: این سه عامل شامل تصحیح بزرگ بازار سهام آمریکا است که ممکن است به فروش گسترده کالاها منجر شود، یا اینکه یکی از اعضای اوپک یا روسیه از توافق کاهش تولید که تاکنون ادامه داشته است، خارج شود و یا تولید نفت آمریکا به حدی افزایش پیدا کند که اوپک آن را تهدیدی برای سهم بازار خود در بلندمدت ببیند.

پیش بینی کاهش عرضه بازار نفت جهانی

در بازارها نشانه‌هایی وجود دارد که ممکن است تا حدودی شاهد حباب باشیم و بیت‌کوین بهترین نمونه چنین وضعیتی است. بعلاوه نسبت قیمت به درآمد شاخص اس اند پی ۵۰۰ اکنون بیش از ۲۵ است که بالای میانگین تاریخی ۱۵ است.

جانت یلن، رئیس بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته به ارزش بالای برخی از دارایی‌ها و این حقیقت که بالا بودن ارزش به معنای آن نیست که ارزش این دارایی‌ها بیش از حد واقعی است، اشاره کرد. به گفته نیل مک کینون، استراتژیست شرکت “وی تی بی کپیتال”، نوسان فوق العاده اندک در بازارهای سهام آمریکا در سال جاری در برابر شوک‌ها بسیار آسیب پذیر است و ثبات کنونی ممکن است بی‌ثباتی آتی را به همراه بیاورد.

به گفته لینچ، اگر بازار آمریکا سال آینده دچار تصحیح ارزش شود و روند نزولی پیدا کند، این وضعیت ممکن است به بازار کالاهایی مانند نفت سرایت کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ادامه جنگ رقابتی بین اوپک و شیل برای تصاحب بازار جهانی نفت

ادامه جنگ رقابتی بین اوپک و شیل برای تصاحب بازار جهانی نفت

جنگی که حدود سه سال پیش بین اوپک و شیل آغاز شد، به جنگی بی‌پایان ...