خانه » اقتصاد دیجیتال » طرح مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار برای اشتغال‌زایی
طرح مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار برای اشتغال‌زایی
طرح مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار برای اشتغال‌زایی

طرح مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار برای اشتغال‌زایی

مدیرکل امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مساله بودن اشتغال از طرح مشترک این وزارت با وزارت کار برای اشتغال‌زایی خبر داد.

همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمانها و شرکتهای تابعه امروز در سالن شهید قندی این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، رضایی، مدیرکل امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این همایش با اشاره به موضوع اشتغال در اسناد بالادستی این وزارتخانه اظهار کرد: طرحی را با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با عنوان تکاپو پیش بردیم تا شرکتهای ملی را با مولفه‌هایی به سمت سرمایه‌گذاری در استان‌ها تشویق کنیم که در حال حاضر هم فعالیت‌هایی را در استان‌ها شروع کرده‌اند.

طرح مشترک وزارت ارتباطات و وزارت کار

وی با بیان اینکه مدیرهای استانی وزارت ارتباطات باید هم‌افزایی خود را با دیگر مسئولان بیشتر کنند، گفت: وزارت ارتباطات برای کاهش شکاف دیجیتال طرحی را با همکاری پست بانک ها برای ارایه خدمات پولی در روستاها آغاز کرده است. هدف ما از ارائه اینترنت به این مناطق ارایه خدمات بر بستر اینترنت و مخصوصا خدمات خرده بانکی است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت ارتباطات اضافه کرد: سعی می‌کنیم تا حداقل سرویس‌های دستگاه‌های عابربانک را در مناطق روستایی و در دفاتر خدمات پستی فراهم کنیم. این خدمات به صورت قراردادهای پنج ساله بسته شده است که تمدید خواهند شد.

معاون امور دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه بررسی ها حاکیست که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم جز دستگاه هایی بود که کمترین سوال و تذکر را از نمایندگان مجلس دریافت کرد، گفت: طرح USO نتیجه انعکاس مطالبات مردم به نمایندگان است که منجر به تصویب اختصاص ۱.۵ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی شد.

همچنین سیدحسین دهدشتی معاون امور دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه نمایندگان مجلس مطالبات مردم را به دولت منعکس می کنند و ما نیز وظیفه داریم آنها را دنبال کنیم، گفت: نمایندگان بخصوص آنهایی که از نقاط محروم هستند دایم از سوی مردم در همه برهه های زمانی مختلف مورد خطاب قرار می گیرند و نمایندگان نیز مجبور هستند که مطالبات دریافت شده را به دولت منعکس کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*